Брейвс удари 3 хоумъра, включително активен удар на Харис, за да подкрепи Сейл при победата с 5-2 над Аризона
AP News | 2024-04-07 | 22:33:19

АТЛАНТА (АП) — Майкъл Харис II удари зелен хоумър в четвъртия ининг, отляво- хендърът Крис Сейл даде тласък на ротацията на Атланта в първия си старт у дома, а Брейвс победиха Аризона с 5-2 в неделя, за да оглавят три мача на Даймъндбекс.

Брейвс удариха три домакина. Мат Олсън поведе втория със самостоятелен удар, а Остин Райли добави два ръна взрив в осмия.

Сейл (1-0), придобит от Бостън Ред Сокс при размяна извън сезона за Вон Грисъм , допуснати два ръна при четири удара без ходене в 5 1/3 ининга. Атланта разчиташе на своите бухалки и булпен при завръщащите се победи в първите два мача от поредицата след слаби стартове на Спенсър Страйдър и Макс Фрийд.

Сейл оттегли първите 10 удара на Аризона, преди да се откаже от два ръна в четвъртия, когато Крисчън Уокър имаше многократен сингъл. Блокировка на Сейл позволи на Корбин Карол, който отбеляза първия удар на Даймъндбекс, да вкара от трета база.

Дясната ръка на Аризона Райн Нелсън (0-2) допусна два домакина, включително удара на Харис, който даде преднина на Атланта с 3-2.

Нелсън допусна три ръна при пет попадения в пет ининга. Той изравни връхната си точка в кариерата със седем удара.

Освободителите Джо Хименес, Тайлър Мацек и Пиърс Джонсън се обединиха за 3 2/3 ининга без гол. Джонсън хвърли деветия за второто си спасяване, давайки по-близка почивка на Раисел Иглесиас след хвърляне в първите два мача от поредицата.

СТАЯ НА ТРЕНЬОРА

Diamondbacks: SS Geraldo Perdomo ще бъде опериран в понеделник, за да поправи скъсан менискус на дясното си коляно. Пердомо беше поставен в 10-дневния списък с контузени. Нормалното време за възстановяване след операцията е шест до осем седмици. Пердомо беше All-Star през 2023 г., когато удари .246 с шест хоумъра и 16 откраднати бази. IF Кевин Нюман беше извикан от Triple-A Reno и започна от втора база.

Брейвс: Страйдър беше поставен на IL, както се очакваше, след като ядрено-магнитен резонанс в събота разкри изкълчен лакътен колатерален лигамент в десния му лакът. RHP Allan Winans беше извикан от Triple-A Gwinnett. Не се очаква решение за евентуална операция на Томи Джон за края на сезона, преди Страйдър да бъде допълнително оценен от д-р Кийт Майстър в Арлингтън, Тексас, на дата, която предстои да бъде определена.

Diamondbacks: Аризона ще започне серия от три мача в Колорадо, когато RHP Zac Gallen (2-0, 0.82) трябва да се изправи срещу Rockies LHP Kyle Freeland (0-2, 27.00) в понеделник.

Брейвс: Бившият десен играч на Атланта Хулио Техеран ще направи своя дебют в Ню Йорк, когато Метс открият серия от четири мача срещу Чарли Мортън (1-0, 0.00) и Брейвс в понеделник вечер .