Бринк вкара при дузпи, регулация, за да поведе Флайърс над Кепитълс, 4-3
AP News | 2023-12-15 | 05:24:48

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Боби Бринк вкара решаващия гол в дузпите и също отбеляза един в регулацията, за да издигне Филаделфия Флайърс до 4- 3 победа над Вашингтон Кепитълс в четвъртък вечерта.

Шон Кутюрие също вкара в дузпите за Флайърс, които спечелиха пет от шест и удължиха поредицата си от точки до седем последователни състезания. Оуен Типет и Джоел Фараби вкараха в редовното време за Филаделфия.

Бринк влезе от остър ъгъл при дузпата, след което прехвърли вратаря на Кепитълс Чарли Линдгрен, преди лесно да завърши в празната врата.

Дилън Строум и Том Уилсън записаха по един гол и асистенция, а Конър Макмайкъл също вкара гол в редовното време за Столичани.

Ти Дж. Оши се включи в дузпите за Вашингтон.

Строум наруши равенство 2-all с оставащи 10:55. Уилсън започна играта, като се избута в ъгъла, за да вземе шайбата, преди да подаде към Aliaksei Protas в слота. Протас счупи щеката си при подаване към Строум отстрани на мрежата, но върху нея имаше достатъчно, за Строум да я вземе и да стреля покрай вратаря на Флайърс Самуел Ерсон.

Типет изравни с 2:59 напуснаха при регулиране с удар с ръка от далечно разстояние, който премина през екрана на защитника Травис Санхайм и покрай Линдгрен.

Флайърс имаха най-добрия шанс в OT, но Линдгрен отказа опита за откъсване на Кам Аткинсън със спасяване с блокер.

Преди Строум да изведе Вашингтон напред, Филаделфия изравни надпреварата 5 1/2 минути в последния период, когато обгръщащият удар на Фараби просто се изплъзна от дясната площадка на Линдгрен, който направи 29 спасявания. Ерсон спря 27 изстрела.

Бринк отбеляза своя пети гол за сезона в началото на втория период, за да изведе Филаделфия напред с 1-0. Ударът на Марк Стаал от точката беше спрян от Линдгрен, но Бринк изби отскочилата топка с бекхенд. Флайърс се подобриха до 14-1, когато отбелязаха първи.

Това беше първата от трите срещи между съперници от Дивизия Метрополитън. Те ще играят на 14 март във Вашингтон, преди да завършат сезонната серия от три мача на 16 април във Филаделфия.

Кепиталс: В Нешвил в събота вечер.

Флайърс: домакин на Детройт в събота вечер.