Брок Нелсън вкарва два гола и Айлъндърс победиха Ред Уингс с 5-3, за да прекъснат поредицата от 6 победи на Детройт
AP News | 2024-03-01 | 04:56:18

ДЕТРОЙТ (АП) — Матю Барзал отбеляза гол за тайбрека 6:02 преди края на третия период и Брок Нелсън вкара два пъти, издигайки Ню Йорк Айлъндърс до победа с 5-3 в четвъртък вечерта, която прекрати поредицата от шест победи на Детройт Ред Уингс.

Барзал изпрати удар зад вратаря Алекс Лайън и го вкара в мрежата. Патрик Кейн имаше шанс да привлече Ред Уингс към трето равенство по-късно през третото, но отправи удар встрани от отворената мрежа.

Детройт дръпна Лион, за да добави допълнителен скейтър и Пиер Енгвал се възползва, подпечатвайки победата с гол на празна врата – първи за островитяните за сезона – в последната минута.

Кейси Цизикас вкара през първия период, а вторият гол на Нелсън доведе до равенство в началото на третия период. Иля Сорокин завърши с 23 спасявания за островитяните.

Оли Маата достигна връх в кариерата си с два гола, като първият падна еднократно в началото на втория период. Кейн изравни на 2 при гладък удар с китката 10 секунди след третата.

Островинците имаха силна игра в началото на третата част и Нелсън се възползва максимално от нея, изпращайки удар с китката си през лявото рамо и ръкавицата на Лион, за да ги върне напред за неговия водещ в отбора 27-и гол.

Маата отбеляза отново по средата на третия, за да изравни на 3.

Лион спря 22 удара за Ред Уингс, които загубиха за първи път от две и повече седмици.

Детройт спечели шест поредни победи за първи път от близо пет години, което го постави на първото от двете места за уайлд кард в Източната конференция, за да увеличи шансовете на франчайза да влезе в плейофите за първи път от 2016 г.

Айлъндърс са 6-5-3, откакто уволниха Лейн Ламбърт и наеха Патрик Рой, за да остане в надпреварата за плейофите като един от четирите отбора – присъединявайки се към Ню Джърси, Вашингтон и Питсбърг – на 10 точки от Детройт и Тампа Бей в дивата природа -класиране на картите.

Айлъндърс: домакин на Бостън в събота вечер.

Ред Уингс: домакин на Флорида в събота.