Букър и номер 12 в Тексас изпращат хладнокръвния номер 2 K-State до втора поредна загуба с 61-54.
AP News | 2024-02-04 | 23:27:04

ОСТИН, Тексас (AP) — Мадисън Букър вкара 20 точки, а Тейлър Джоунс добави 13 точки и осем борби като номер 12 Тексас изпрати номер 2 Канзас Стейт до втората си поредна загуба с победа с 61-54 в неделя, изхвърляйки Wildcats от първото място в Big 12.

Wildcats бяха изравнили своите най-високо класиране в историята на училището зад поредица от 14 победи, включваща три победи, след като звездата нападател Айока Лий беше извън терена за един месец поради контузия на глезена.

Дивите котки (20-3, 9-2) я пропуснаха в неделя, докато Тексас (21-3, 8-3) използва предимството си в размера близо до коша. Джоунс имаше шест точки и блок в серия от 8-2 в Тексас, за да отвори третата четвърт, преди Букър да вкара шест поредни гола, докато Лонгхорнс натрупаха преднина до 19.

Дивите котки намалиха изоставането до 54-47 при игра за три точки на Zyanna Walker с 2:26 до края, но след това Уокър пропусна открита тройка, а Джоунс отговори с връщане от другата страна.

Канзас Стейт, който отбеляза най-ниските за сезона 19 точки през първото полувреме, отбеляза само 36%. Беше 3 от 21 при тройки.

Букър имаше може би най-лошата си половина от сезона, когато стреля 2 от 8, имаше пет оборота и беше изтеглена през втората четвърт, когато не се бързаше за лесен отскок. Това беше напомняне, че Букър все още е първокурсник, който беше насочен към водеща роля, когато старшият гард Рори Хармън беше изгубен за сезона поради контузия в коляното през декември.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Канзас Щат: Дивите котки броят дните до завръщането на Лий от операция за възстановяване на малка фрактура на глезена на 19 януари. Надеждите им за Голямата 12 титла може да зависят от това. Високият 6 фута и 6 старши от Минесота има средно 19,8 точки, 8,2 борби и 2,7 блокирани удара. Щатът Канзас за последно спечели Big 12 през 2008 г.

Тексас: Съшампионите от Големите 12 от редовния сезон от миналия сезон остават два мача извън лидерството, но спечелиха ключова победа за своите надежди за титлата. Дългохорните все още могат да се борят за поне дял от последната корона в лигата, преди да заминат за SEC следващия сезон.