Букър вкарва 21, Слънца използват балансирано точкуване и задържат ралито през 4-та четвърт, за да победят Хорнетс със 107-96
AP News | 2024-03-16 | 03:48:48

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Девин Букър поведе балансирана атака на Финикс с 21 точки и 11 асистенции при победата на Слънцата Шарлът Хорнетс със 107-96 в петък вечер за четвъртата си победа в шест мача.

Грейсън Алън и Брадли Бийл отбелязаха по 15 точки, а Юсуф Нуркич се включи с 13 точки и 21 борби за Сънс (39 -28), който се върна след неравномерна загуба със 127-112 от най-добрия в НБА Бостън Селтикс в четвъртък вечерта.

Васа Мичич последва най-високото в кариерата си усилие от 25 точки в сряда вечер срещу Мемфис Гризлис с 21 точки водят Шарлът. Майлс Бриджис добави 17 точки и 10 борби за Хорнетс.

Слънцата влязоха в мача на седмо място в претъпканото класиране на Западната конференция и се борят да избегнат необходимостта да играят пътя си към плейофите чрез плей-ин турнир.

Само два мача разделиха петия Ню Орлиънс и девети Далас от влизането в игрите в петък вечер.

Финикс водеше с 25 точки на влизане в четвъртата четвърт, но Хорнетс бързо намали преднината до 10, когато Брандън Милър избута Дюрант от пътя с рамо, пращайки MVP на лигата за 2014 г. да се спъне назад и събори тройка с оставащи шест минути.

Но Дюрант отговори със скок от основната линия, а Нуркич грабна офанзивен рикошет и хвърли забивка с две ръце, за да увеличи преднината до 16 точки и да изпрати феновете към изходите.

Сънс преодоля серия от 13-0 на Хорнетс през първата четвърт, за да поведат с 54-45 на почивката. Ерик Гордън излезе от пейката, за да вкара 11 точки и завърши с 14, с четири тройки.

Букър имаше 14 точки в третата четвърт, когато Финикс стигна до голяма преднина в последния период.

Сънс: В Милуоки в неделя.

Хорнетс: Открито пътуване с четири мача във Филаделфия в събота.