BYU сложи край на серия от 19 домакински победи на номер 7 на Канзас, 76-68
AP News | 2024-02-28 | 05:32:19

ЛОРЪНС, Кан. (AP) — Далин Хол и Джаксън Робинсън отбелязаха по 18 точки, докато BYU се надигна от пасив от 12 точки до победи седмия в ранглистата Канзас със 76-68 във вторник вечерта, слагайки край на серия от 19 домакински победи на Jayhawks.

Кугърс (20-8, 8-7 Big 12) поведоха с 66-63, когато Ноа Уотърман изцеди тройка 2:43 минути преди края. Хънтър Дикинсън отговори с 3 за Канзас, но Робинсън уцели два наказателни удара, а Хол изцеди още 3, изпращайки BYU до победа в първото им пътуване до легендарния Алън Фийлдхаус от декември 1971 г.

Дикинсън имаше 17 точки и 11 борби, за да поведат Jayhawks (21-7, 9-6), които бяха само 3 от 15 от диапазона за 3 точки и 19 за 31 на фаул линията. Дахуан Харис-младши добави 12 точки, Кей Джей Адамс-младши вкара 11, а Джони Фърфи завърши с 10.

BYU спечели въпреки тежките проблеми с фаула, отчасти като премина 13 от 34 зад дъгата от 3 точки.

Вече играеха без Кевин Маккулар-младши, който пропусна петия си мач заради натъртване на коляното, Jayhawks се уплашиха, когато Ник Тимбърлейк се приземи силно, след като се вдигна за отскок. Ударът отекна в Алън Фийлдхаус и Тимбърлейк прекара няколко минути в съблекалнята, преди в крайна сметка да се върне в играта.

Проблеми с фаул за BYU през второто полувреме. Хол взе своя четвърти с 17:39 до края, а Тревин Кнел получи своя четвърти – след двоен технически удар с Дикинсън – само минути по-късно. Но Jayhawks не успяха да се възползват, не само че се бореха на фаул линията, но и изкараха повече от осем минути без гол от игра.

BYU получи още един технически фал, отсъден на резервната скамейка след 7:50 до края – и Харис направи и двете наказателни хвърляния.

Тогава Кугърс внезапно започнаха да валят тройки, заличавайки изоставането си от 56-50 и взимайки първата си преднина при 59-58 след две наказателни хвърляния на Хол с 4:50 за игра. Хол добави две собствени тройки през следващите няколко минути, включително една от върха на ключа, което даде на Големите 12 новодошли аванс от 71-66 при оставащо 1:31.

Кугарите успяха да издържат останалата част от пътя за още една знакова победа в първия си сезон в Big 12.

BYU се завръща у дома, за да играе TCU в събота вечер.

Канзас гостува на номер 15 Baylor в събота.