BYU № 25 изпреварва 11-ия Бейлър със 78-71 след силна игра от Khalifa
AP News | 2024-02-21 | 06:32:18

ПРОВО, Юта (AP) — Али Халифа имаше 14 точки, седем асистенции и седем борби, за да изведе № 25 BYU до Победа със 78-71 над номер 11 Бейлър във вторник вечер.

Джаксън Робинсън вкара 16 точки, а Тревин Кнел добави 13 за Кугърс (19-7, 7-6 Big 12), които спечелиха третото си домакинство победа над съперник от Топ 25 този сезон.

Джейлън Бриджис завърши с 15 точки и осем борби, за да поведе Мечките. Ja’Kobe Walter и Yves Missi отбелязаха по 13 точки за Baylor (19-7, 8-5), който загуби едва за втори път в седем мача.

BYU надмина Бейлър с 20-4 в точките за втори шанс, след като събра 16 борби в нападение и задържа Мечките до 5-от-20 стрелба от 3 точки.

Робинсън събори чифт тройки, за да прекъсне равенството 54-54 и да подхрани серия 14-6. Фусини Траоре и Ноа Уотърман направиха последователни забивки, за да увенчаят серия и повишиха BYU с 68-60 с 5:43 до края.

Бейлър никога не се приближаваше по-малко от четири точки през останалата част от пътя. Робинсън подпечата победата с тройка и четири наказателни удара в последните две минути.

Бейлър започна 9 от 11 от полето и натрупа преднина от 22-13 в средата на първото полувреме, следвайки обратния удар -зад кошове от Миро Литъл и Уолтър.

BYU направи серия от 8-0, за да се върне в играта и намали дефицита до една тройка от Спенсър Джонсън. Бриджс се наклони в тройка, за да спре бягството. Бейлър не успя да попречи на Кугърс да изтрият дефицита в крайна сметка.

Dallin Hall свали тройка за зелена светлина след открадната топка, за да подчертае второ бягане с 8-0, което повиши BYU с 29-27. Khalifa отбеляза двойка тройки в края на полувремето, за да увеличи преднината на Cougars до 40-33.

Неспособността на Baylor да отбележи от периметъра постави Bears в позиция трудно място. Те направиха само една тройка през последните 14 минути на първото полувреме и не направиха външен кош за първите 14 минути след полувремето.

BYU агресивно разби офанзивното стъкло и това помогна на Кугърс да преодолеят бавен старт в атака. Кугърс надиграха Бейлър с 13-0 във втори шанс точки преди полувремето, като същевременно събраха девет офанзивни борби.