Чад Бейкър-Мазара отбеляза рекорд в кариерата си от 25 точки, номер 14 Обърн побеждава Джорджия с 97-76
AP News | 2024-02-25 | 03:33:49

АТИНА, Джорджия (AP) — Чад Бейкър-Мазара отбеляза рекорд в кариерата си 25 точки и номер 14 Обърн битка с Джорджия с 97-76 в събота вечер.

Големият мъж от Оубърн Джони Брум имаше 16 точки и 13 борби, като 13 от тези точки бяха през второто полувреме. Чани Джонсън добави 16 точки за Тигрите, които никога не изоставаха пред разпродадена публика, която имаше голям брой фенове на Обърн на пътя.

Със загубата на първото място на Алабама от Кентъки, Обърн ( 21-6, 10-4 Югоизточна конференция) е само един мач назад от първото място в SEC с четири оставащи мача.

Ноа Томасън поведе Джорджия (15-12, 5-9) с 18 точки. Сайлъс Демари-младши и Ръсел Чева имаха по 16 точки. Чева записа седем борби. Булдогите вече са загубили седем от последните си осем.

Адън Холоуей отбеляза последователни тройки за Обърн, за да направи серия от 11-0 и увеличи преднината на Тигрите до 78-63 с 6:03 за игра. Джорджия никога не е предизвиквана след това. Холоуей имаше пет тройки през деня, за да отчете своите 15 точки.

Обърн влезе, след като загуби две от последните си три и трябваше да изчака една седмица, за да се възстанови от загуба с 11 точки у дома от Кентъки. Но Тигрите излязоха да стрелят, удряйки седем от първите си девет изстрела, за да излязат до преднина от 18-8. Бейкър-Мазара, в първия си старт в кариерата, имаше осем от 18.

Обърн запази преднината си през първото полувреме и водеше на почивката с 45-34. Имаше 22 лични фаула и четири технически фаула през първите 20 минути.

Вторият водещ голмайстор на Auburn, Jaylin Williams, пропусна мача с контузия на дясното коляно. Той беше започнал всичките 26 мача и има средно 13 точки на мач.

Обърн използва задължителна възможност за победа на пътя, за да остане в разгара на надпреварата за SEC. Това ще бъде третата титла на Пърл от SEC, откакто пристигна в Обърн през 2014 г.

Джорджия продължава да се колебае след началото си с 12-3, но ще получи още един шанс в Обърн във финала на сезона.

Обърн: Посещава номер 5 Тенеси, където Пърл беше треньор в продължение на шест години, в сряда вечер.

Грузия: Посещение на LSU във вторник вечерта.