Чарли Койл отбелязва два гола, докато Бруинс удържат Флайърс с 6-5, за да се придвижат до първото място в НХЛ
AP News | 2024-03-17 | 04:16:34

БОСТЪН (AP) — Чарли Койл вкара изравнителните и зелени голове, Джон Бийчър и Джейк Дебруск добавиха застрахователни резултати 19 секунди разлика в началото на третия период и Бостън Бруинс удържаха Филаделфия Флайърс с 6-5 в събота вечерта в див трети период, включващ седем гола.

Morgan Geekie и Danton Heinen добавиха по гол за Бостън, който се придвижи с точка пред Флорида за най-добрия рекорд в лигата с 95 точки - една повече от Пантерите. Миналия сезон Бруинс поставиха рекорди на НХЛ за победи (65) и точки (135), но бяха елиминирани от Пантерите в първия кръг на плейофите.

Джеръми Суейман направи 24 спасявания за Бостън, който спечели за четвърти път в пет мача.

Joel Farabee отбеляза два гола, а Ryan Poehling, Nick Deslauriers и Morgan Frost добавиха по един за Flyers, които загубиха четири от последните си шест.

Бруинс победиха Флайърс с 6-2 в първата среща на отборите. Сериалът за сезона приключва във Филаделфия следващата събота.

След като изравни мача в края на втория, Койл извади шайбата по лявото крило, заобиколи нападателя на Флайърс Травис Конечни, преди да я хвърли в мрежата в лявата греда, за да даде преднина на Бруинс с 3-2 68 секунди след началото на мача. трети.

Бийчър вкара от ръба на гънката 2:37 след попадението на Койл, а ДеБруск направи 5-2 при 4:04.

Но Деслорие и Фрост отбелязаха с разлика от 62 секунди, намали изоставането до 5-4 с малко по-малко от 5 минути преди резултата на Хайнен.

Вторият удар на Фараби — с празна мрежа на Флайърс, за да даде на Филаделфия допълнителен скейтър — намали резултата до 6-5 с 2:04 оставащи минути.

В средата на втория период Фараби беше позициониран на мястото си когато той пренасочи удара на Кам Йорк от точката точно в момента, в който игра на флайърс изтече, правейки резултата 2-1.

След това Койл вкара от границата на гънката за своя рекорд в кариерата си 22-ри гол 5:21 по-късно .

Треньорът на Флайърс Джон Торторела се върна на резервната скамейка, след като изтърпя наказание от два мача и беше глобен с $50 000 за това, че не напусна резервната скамейка след неправилно поведение в играта по време на загубата със 0:7 от Тампа Бей на 9 март .

Торторела вероятно хареса това, което видя от началото на своя отбор, когато флайърс удържаха Бруинс без удар по вратата за първите 13½ минути.

Нападателят на Бруинс Джеймс ван Римсдик беше удостоен с игра на лед церемония преди мача за достигане на 1000 мача в НХЛ в кариерата по-рано този месец. След видео почит, членът на Залата на славата Джони Бъцик му подари кристал Тифани от НХЛ, президентът Кам Нийли представи картина от отбора, а гросмайсторът Дон Суини достави сребърна пръчка.

Флайърс: Домакин на Торонто Мейпъл Лийфс във вторник.

Бруинс: Изправете се срещу Отава Сенаторс във вторник, вторият от домакинството от три мача.