Челси 0-0 Астън Вила: Съперниците от Висшата лига се отменят взаимно на Стамфорд Бридж... тъй като Челси отхвърли няколко шанса, след като Дъглас Луис беше изключен гол за игра с ръка
Daily Mail | 2024-01-27 | 05:30:52

От една страна, предвид по-скорошните им резултати, домакинското равенство с Вила не е най-лошият резултат за Челси.

Предишното два домакински сблъсъка с отбора на Унай Емери завършиха с поражение, първият преди уволнението на Греъм Потър миналия сезон, а вторият през септември. Оли Уоткинс нанесе удар през второто полувреме, за да донесе загуба на Челси, която, както разкри Почетино, подкопа доверието на отбора му.

Челси завърши наравно 0-0 с Астън Вила на Стамфорд Бридж в Купата на Англия четвърти рунд в петък. в добро спасяване в средата на първото полувреме

Сините бяха разточителни по време на мача, но Вила също пропусна някои добри шансове в края на играта

ASTON VILLA (4-4-1-1): Мартинез 8; Кеш 7 (Карлос 82), Конса 6, Ленглет 6, Морено 6; Диаби 6 (Бейли 90), Луис 6, Камара 7, Макгин 7,5; Tielemans 6.5 (Zaniolo 82); Уоткинс 6.5.

Неизползвани резерви: Олсън, Райт, Чембърс, Бейли, Ироегбунам, Мънро, Келиман

Резервиран: Tielemans.

Мениджър: Унай Емери 6.

Съдия: Робърт Джоунс 6.

Публика: 39 325.

Вила също имаше своите шансове да направи три поредни тук.

Недостатъкът е , да отидеш в Астън Вила, за да се опиташ да постигнеш резултат, за да стигнеш до петия кръг, далеч не е лесна задача.

Челси щеше да избегне необходимостта да го прави всичко отново, ако не се бяха изправили срещу намиращия се във форма Емилиано Мартинес.

Усилията му през първото полувреме бяха също толкова голяма причина защо това четвърто- кръгът завърши без гол.

Междувременно, да бъдеш принуден да започнеш Коул Палмър като номер 9 и да отхвърлиш шансове по начина, по който Челси го направи, са събитията, които помогнете да вземете решение по отношение на набирането, тъй като затварянето на януарския трансферен прозорец се очертава.

Челси бяха принудени да направят късно разместване на стартовите си XI, когато Леви Колуил изтегли в загрявката.

Той трябваше да започне като ляв бек, но контузията му доведе до повишението на Алфи Гилкрист от пейката да започне като десен бек и Аксел Дисаси, Тиаго Силва и Беноа Бадиашиле, всички трябваше да се преместят през една позиция в задната линия отляво.

Победите в предишните им две посещения го направиха разбираемо че Вила започна без страх и техните привърженици се надигнаха с добре подредено очакване, когато атакуваха.

В другия край Челси сигнализира за намерението си с няколко ранни удара. опити да използват високата отбранителна линия на Вила, въпреки че Конър Галахър и Нони Мадуеке не успяха да се възползват напълно от топките отгоре, които ги прекараха.

Мартинес беше във вдъхновена форма за Вила и помогна за задържането на Челси през първото полувреме

Дъглас Луис смяташе, че е открил гола за Астън Вила, но видя, че голът му беше отменен

Звездата на Вила се прибра след добре изпълнен корнер, но опитът му бе отменен за игра с ръка

Палмър пропусна нов шанс през второто полувреме, тъй като нито една от страните не успя да преодолее безизходицата

Вашият браузър не поддържа iframes.

Първата реална възможност в мача падна на Юри Тилеманс, който не успя да се насочи правилно с глава след центриране на Алекс Морено, което позволи на Джордже Петрович да помогне на топката да премине.

От получения корнер Вила си помисли, че е излязъл напред, но голът на Дъглас Луис в крайна сметка беше отменен за играта му с ръка, преди той да отрази отразения удар на Муса Диаби.

Челси отговори със свой шанс.

Рахийм Стърлинг беше в основата на това, печелейки си време за да започне движението с две бързи удари, но Емилиано Мартинес попречи на Мадуеке да даде точковия завършек, който пасажът заслужаваше. И през остатъка от полувремето Мартинез беше отчаяно необходим на Вила.

Той спаси Клемент Ленглет след лошия му пас през неговото наказателно поле със задушаващо спасяване, за да откаже Коул Палмър и се измъкна през линията си, за да бутне отклонено центриране отзад, преди да се втурне към него, за да достигне централната топка на Гилкрист точно пред Стърлинг. И той продължи да бъде призоваван.

Половин час по-късно Стърлинг комбинира с Палмър, чието съкращаване беше отклонено към собствената му врата от вътрешността на шестярдовото поле от Морено, но някак си беше удържан от Мартинез.

Според неговите стандарти тогава спасяването на Мартинез трябваше да направи от удара с глава на Бадиашиле, за да изпрати Вила на ниво на полувремето беше рутина.

Стандартните съчетания на Астън Вила, вдъхновени от техния анимационен треньор-специалист Остин Макфий, бяха характеристика на първото полувреме и Челси направи първоначална бъркотия от собствен опит, преди Палмър в крайна сметка да стреля от воле.

Младият Алфи Гилкрист влезе в стартовите 11, след като Леви Колуил се контузи при загрявката

И двете страни ще трябва да направят всичко това отново в повторение във Вила Парк, за да стигнат до петия кръг

Гарет Саутгейт присъстваше, за да гледа като Cole Palmer и Ollie Watkins

Tielemans, отново, и Luiz и двамата тестваха Петрович за Villa, тъй като инерцията продължаваше да се люлее и отборите се редуваха да заплашва.

След като запази Вила в равенство през първото полувреме, Мартинез почти даде преднина на Челси с лошо изчистване право към Палмър, въпреки че звездата на Челси не успя опитът му да накаже победителя от Световната купа.

След това Вила се събуди отново. Луис, Оли Уоткинс — голмайстор в последните му две визити — и Мати Кеш, всички те принудиха спасяванията на Петрович.

Мартинес отново се притече на помощ на Вила, като спринтира линията му, за да спечели 50:50 с Конър Галахър, за да изчисти недостатъчното задно подаване на Езри Конса, преди Джон Макгин да обърне центрирането на резервата Николо Заниоло встрани в това, което се оказа последният почти пропуск в игра, пълна с тях.