Четири дни след загубата с 3-0, Рейдърс постави рекорд по точки на франчайзинг, победи Чарджърс с 63-21
AP News | 2023-12-15 | 06:56:05

ЛАС ВЕГАС (AP) — Четири дни след загубата с 3-0, Лас Вегас Рейдърс вкара 42 точки до полувремето, не Не позволявайте на Лос Анджелис Чарджърс да пресичат средата на терена до третата четвърт и стигнаха до рекордна победа с 63-21 в четвъртък вечерта.

Рейдърс поставиха рекорд за попадение на франчайз, надминавайки победата на отбора с 59-14 в Денвър на 24 октомври 2010 г. Това бяха най-много точки, допуснати от Чарджърс, които преди това дадоха 57 на Сейнт Луис Рамс на 1 октомври 2000 г.

Рейдърс водеха с 42-0 на полувремето, само три точки по-малко от рекорда на НФЛ за марж на полувремето, който беше поставен през 2009 г., когато Нова Англия поведе Тенеси с 45-0. Маржът от 42 точки е изравняван още два пъти – от Грийн Бей над Чикаго през 2014 г. и Пакърс над Тампа Бей през 1983 г. Лас Вегас също изравни рекорда на франчайза за точки на половина, поставен през 1969 г. срещу Бъфало.

Дифицитът на полувремето беше най-големият в историята на Chargers. Те изоставаха от Пейтриътс с 31-0 през 1997 г.

Това беше зашеметяващ обрат за Рейдърс (6-8), които отказаха само гол от игра в неделя срещу Минесота, но все пак загубиха, натрупвайки 202 ярда. Лас Вегас имаше 283 ярда до полувремето срещу Чарджърс (5-9). Рейдърс водеха с 63-7 преди два късни тъчдауна за Ел Ей.

Ейдън О’Конъл хвърли и четирите си паса за тъчдаун през първото полувреме и завърши с пас от 248 ярда. Даванте Адамс хвана осем подавания за 101 ярда на TD, първата му игра на 100 ярда от седмица 3 срещу Питсбърг.

Защитата на Лас Вегас отбеляза тъчдауни през второто полувреме при неуспешно възстановяване и прихващане, за първи път Raiders вкара две защитни TD от 2006 г. срещу Steelers.

Куотърбекът на Лос Анджелис Истън Стик, който стартира за първи път на мястото на контузения Джъстин Хърбърт, завърши 23 от 32 подавания за 257 ярда, с три тъчдауна и един прихващане.

Цифрите за жегата, които трябва да се появят на треньора на Чарджърс Брандън Стейли, след като отборът му бе издухан от отбор, който беше в серия от три загуби. Лос Анджелис загуби пет от шест мача.

Чарджърс бяха небрежни, обръщайки топката три пъти през първото полувреме. Всеки доведе до тъчдаун на Raiders.

„Просто не беше достатъчно добър“, каза Стейли в телевизионно интервю на полувремето. „Това не бяхме ние там.“

Лас Вегас е достатъчно удобен, за да проведе три последователни игри с джаджи в един момент през второто тримесечие. Широкият ресивър Якоби Майерс завърши пас към Даванте Адамс, ресивърът Тре Тъкър получи топката при разиграване, а след това Брандън Болдън отбеляза при бягане от 26 ярда извън формацията дива котка. Това беше първият му тъчдаун от края на сезон 2021.

За да отвори второто полувреме, Майерс се закачи отново с Адамс, този път с пас за тъчдаун от 3 ярда за преднина от 49-0.

Лос Анджелис най-накрая проби при следващото си притежание, когато Стик намери Джошуа Палмър за тъчдаун от 79 ярда. Това беше първият път, когато Чарджърс успяха да надминат 50-те.

ТРАВМИ

Чарджърс: WR Keenan Allen (heel) не игра. LB Кенет Мъри младши (рамо) излезе през втората четвърт, но се върна. CB Essang Bassey си тръгна със сътресение, а C/G Will Clapp с контузия на коляното.

Рейдърс: RB Джош Джейкъбс (квадрицепс), LT Колтън Милър (рамо) и C Андре Джеймс (глезен) не играха. LB Divine Deablo получи контузия на глезена.

Чарджърс: Домакин на Бъфало на 23 декември.

Рейдърс: В съперника на AFC West Канзас Сити на Коледа.