Chiefs победиха Patriots с 27-17, за да развълнуват Тейлър Суифт, Swifties в тълпата
AP News | 2023-12-17 | 23:32:06

ФОКСБЪРО, Масачузетс (AP) — Рънинг бек Джерик Маккинън хвърли за един тъчдаун и избяга за друг, а Патрик Махоумс подаде за 305 ярда и два резултати, за да помогне на Канзас Сити да победи Ню Инглънд Пейтриътс с 27-17 в неделя пред суперфенката на Чийфс Тейлър Суифт.

С поп звездата — и цял куп Swifties — в тълпата, защитаващият Супербоул шампионите прекъснаха серия от две загуби и запазиха контрола над надпреварата на AFC West. Тайт ендът на Канзас Сити Травис Келс, който има връзка със Суифт, улови пет подавания за 28 ярда, но също така имаше потенциален тъчдаун, който отскочи от ръцете му.

Бейли Запе, който стартира за трети пореден път на място от избрания от първия кръг Мак Джоунс, изпълни 23 от 31 подавания за 180 ярда за Пейтриътс. Нова Англия (3-11) загуби за шести път в седем мача и продължава да се бори за един от първите два избора в драфта на NFL следващата година.

В това, което може да бъде предпоследният домакински мач от мандата на треньора Бил Беличик, шесткратните шампиони на Супербоул поведоха с 10-7, преди да допуснат 20 поредни точки.

Отстранени от „Футбол в понеделник вечер“ поради тяхната некадърност – първа в НФЛ – Пейтриотс изглежда имаха трета сметка за деня, зад Суифт и отбора на нейния любим, който спечели две от последните четири титли в НФЛ и цялата звездна сила, която някога е притежавала Нова Англия.

Феновете се подадоха, носейки плакати, викащи към Суифт; други се наредиха покрай рампите и пътеките с надеждата, че тя ще мине по пътя си към луксозните кутии. Самият Kelce мина покрай банер на Swift, който висеше под седалките в чест на най-добрите артисти, дошли на Gillette Stadium.

Swift, която е в почивка от турнето си Eras Tour, беше показана на таблото в началото на второ тримесечие, облечен с плетена шапка и суичър на Chiefs. Тълпата крещеше; тя игриво изплези език, махна и прати целувка на феновете.

The Chiefs (9-5) се подобриха до 5-2 с участието на Суифт. Най-доброто, което Патриотите можеха да предложат, беше приятелят на Беличик Джон Бон Джоуви, който удари камбаната на фара преди мача и беше посрещнат с хладни аплодисменти, когато беше показан на таблото по време на мача.

Харисън Бъткър пропусна гол от 39 ярда при откриването на Канзас Сити, скъсвайки поредица от 61 директни ритника, което беше с един по-малко от собствения му франчайз рекорд. Чад Райланд от Нова Англия го изравни, като пропусна от 41 ярда при първия си опит.

В следващата игра Mahomes се свърза с Клайд Едуардс-Хелаър за 48 ярда за Нова Англия 15. Две игри по-късно Маккинън направи директен удар и го обърна към Раши Райс за тъчдаун от 4 ярда.

Запе завърши тъчдаун от 16 ярда към Хънтър Хенри и Нова Англия се възползва от първото прихващане на Махоумс за гол от полето, който поведе с 10-7 в края на втората четвърт. Mahomes удари McKinnon от 8 ярда, за да даде преднина на Канзас Сити и реализира от 29 ярда, за да направи 17-10.

При следващата игра на Патриотите, Willie Gay пресече Zappe и го върна на 24 ярда към вратата Нова Англия 7. Две игри по-късно Махоумс хвърли едно на Едуардс-Хейлер в задната част на крайната зона, за да даде преднина на Чийфс с 24-10.

Канзас Сити поведе с 27-10, когато пасът на Махоумс отскочи от ръцете на Kadarius Toney и беше пресечен от Jahlani Tavai. Две разигравания по-късно Кевин Харис избяга на 18 ярда за тъчдаун.

След като Chiefs бяха спрени, Ekow Boye-Doe свали удара на Tommy Townsend на линията от 1 инч. Патриотите не можаха да постигнат никакъв напредък, обръщайки топката при падания при своите 7, след като пасът на Zappe беше непълен при четвърти и 4.

ТРАВМИ

Patriots OL Cole Strange контузи коляното си в началото на втората четвърт и беше изваден с количка. Той беше изключен няколко минути по-късно. … DB Джонатан Джоунс беше обявен с контузия на коляното на полувремето. … OL Conor McDermott напусна играта с травма на главата. … TE Хънтър Хенри напусна мача през второто полувреме с контузия в коляното.

Шефове: Приемете Raiders на Коледа.

Patriots: Играйте Broncos в Денвър в неделя вечер.