Чийфс най-накрая показаха в мача за титлата на AFC какво могат да направят, когато играят топка без грешки
AP News | 2024-01-29 | 21:24:36

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Канзас Сити Чийфс продължаваха да правят удивителни грешки през целия сезон — изпуснати подавания, дузпи, грешна комуникация — и всеки път Патрик Махоумс уверено настояваше, че са толкова близо до това да съберат всичко заедно.

Изглежда, че най-накрая го направиха.

След три победи в плейофите, двама на пътя в някои от най-трудните среди в AFC, Chiefs играха до голяма степен без грешки футбол, за да се класират за своя четвърти Super Bowl за пет години. Те го завършиха с победа със 17-10 в неделя в Балтимор, където Chiefs бяха толкова безпогрешни, че направиха всяка грешка на Ravens много по-вредна.

Пет дузпи за лични грешки. Два фабъла, включително един през крайната зона. Прехващане в крайната зона близо до края на мача.

„Изиграха играта като цяло перфектно“, възхити се куотърбекът на Рейвънс Ламар Джаксън, който също беше уволняван четири пъти. „Имах чувството, че ако не обърнахме топката, определено щяхме да имаме удар. Определено щяхме да излезем с победа. Но те свършиха страхотна работа, като не обърнаха топката и поставиха точки на дъската.“

Чийфс бяха обърнали топката в осем поредни мача и техният диференциал от минус 11 през редовния сезон беше по-добър само от три други отбора. И все пак те спасиха първата си игра без загуба от ноември за идеалното време.

Докато Ravens бяха маркирани осем пъти за 95 ярда, Chiefs бяха наказани само три пъти за 30. И два от тях бяха последователно задържа Трей Смит в края на първото полувреме, когато Канзас Сити все пак отбеляза гол от игра.

Може би най-зашеметяващото беше следното: Чийфс водеха НФЛ с 44 пропуснати подавания този сезон, но имаха няма в неделя.

Сега отборът, който загуби пет от осем по средата на сезона, се завръща в Super Bowl, където ще се опита да защити титлата си срещу San Francisco 49ers на 11 февруари на Allegiant Stadium в Лас Вегас.

>

„Трудно е да се връщаш един след друг. Това е трудно нещо“, каза треньорът на Chiefs Анди Рийд. „Трябва да се справиш с това. Трябва да се справите с това психически. Това не е лесно нещо. Толкова съм щастлив за момчетата и за това как се справиха с това.

„Когато дойде време да оставим чука, те го оставиха, което беше важно“, добави Рийд, и най-добрият част е, че не сме приключили. Имаме още една игра. Обичате тези сезони да продължават толкова дълго, колкото е възможно. И ние сме там. Сега трябва веднага да се върнем към него и да започнем да работим.”

КАКВО РАБОТИ

Чийфс спечелиха в окопите от двете страни на топката срещу Рейвънс, въпреки пропуските All-Pro напусна гарда Джо Тюни до гръдна контузия при победата им над Бъфало. Шефовете държаха Балтимор на най-ниските за сезона 81 ярда при бързане и това вещае добре, тъй като те насочват вниманието си към 49ers и Крисчън Маккафъри.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Червената зона е проблем за Шефовете през целия сезон. В неделя те бяха натъпкани на четвърто и 1 в Baltimore 13 през втората четвърт. Те също така стигнаха до Ravens 23 — добре, не технически червената зона — преди двете дузпи на Смит точно преди полувремето да принудят Харисън Бъткър да вкара гол от 52 ярда.

ЗАПАСИ СЕ

През целия сезон критиците казваха, че Травис Келс е загубил крачка или се е разсеял от връзката си с Тейлър Суифт, неговия подкаст и многото му други начинания извън терена. Е, четирикратният All-Pro тайт енд улови всичките си 11 цели за 116 ярда и тъчдаун срещу Ravens, една седмица след като имаше две TD уловки срещу Bills в дивизионния кръг.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

Стегнатият край Ноа Грей и бягащият бек Клайд Едуардс-Хейлер се бореха да постигнат нещо, когато получиха няколко повторения срещу Балтимор. Това не е обнадеждаващ знак, ако Kelce или Isiah Pacheco се наранят в Super Bowl.

ДОКЛАД ЗА НАРАНЯВАНЕ

Ръшърът за пасове на Chiefs Charles Omenihu нарани коляното си срещу Ravens, въпреки че каза в съблекалнята след това, че той „трябва да е“ готов да играе до Super Bowl. В понеделник нямаше информация дали Thuney може да играе дотогава.

КЛЮЧОВ НОМЕР

4 — Това ще бъде четвъртият път от пет години, в който Канзас Сити играе в Super Bowl. Това е реванш от първия мач на Chiefs по време на тази серия, когато те се обединиха, за да победят 49ers на 2 февруари 2020 г. в Маями.