CJ McCollum вкарва 28 точки, докато Pelicans удържат Warriors 114-109, за да подобрят позицията си в плейофите
AP News | 2024-04-13 | 06:48:49

САН ФРАНЦИСКО (AP) — CJ McCollum вкара тройка при оставащо време 1:03, за да го запечата и вкара 28 точки, Зион Уилямсън имаше 26 и Ню Орлиънс Пеликанс повиши позицията си в плейофите, като победи Голдън Стейт Уориърс със 114-109 в петък вечерта.

Ню Орлиънс чакаше резултата от Слънцето и Кингс в Сакраменто, за да разбере дали ще стане осигури шестия поставен в Западната конференция със загуба от Финикс.

Три Мърфи III реализира чифт наказателни удара 9 секунди преди края и завърши с 24 точки и осем борби за Ню Орлиънс.

Стивън Къри вкара 33 точки и отбеляза 3 56 секунди преди края, но пропусна от върха на дъгата 13 секунди преди края на играта и загубата на Уориърс вероятно ще ги приземи в мача от 9-10 поставени на турнира Play-In в сряда .

Клей Томпсън добави 19 точки и шест борби, Андрю Уигинс отбеляза 18 точки, а Дреймънд Грийн допринесе с 12 борби и 11 асистенции само при втората загуба в последните 11 мача за шампиона на НБА за 2022 г. Голдън Стейт.

>

Къри удари крачка назад с тройка със 7:12, за да доведе Уориърс до 95-92 само за Уилямсън да отговори от другата страна. Мърфи се свърза навреме с 3 с оставащи 3:45.

Пеликанс водеха с 88-75 в последните 12 минути, но извикаха таймаут с оставащи 9:30, след като последователните кошове на Моузес Мууди доведоха Голдън Стейт до 92-83. 3 на Крис Пол в 8:45 направи игра от шест точки и Томпсън се навърза от дълбочина следващия път, преди Макколъм да направи обрат.

След бавен старт Пеликанс започнаха да използват серия от 29-9 по време на втората четвърт с 45 точки и направиха 10 тройки, за да поемат контрола за преднина от 62-48 на полувремето – пет от тези 3-ки от Макколъм, докато отбеляза 15 точки в периода.

Уориърс, които спечелиха три поредни победи, бяха задържани на 22 точки във втората, а позволените 45 точки съвпаднаха с най-голямата им капитулация през втората четвърт този сезон.

Треньорът Стив Кер знаеше, че отборът му има нужда от това.

„Ако спечелим тази вечер и неделя, имаме легитимен шанс за осем, това е голяма работа“, каза Кер преди мача. „Получавате два шанса да спечелите една игра, получавате шанс да се придвижите до седемте поставени, ако спечелите тази седем-осем Play-In игра. Така че очевидно искаме да спечелим всеки мач и да се поставим на възможно най-доброто място.“

Трейс Джаксън-Дейвис отбеляза три от първите си четири удара и завърши с 10 точки и 11 борби за третия си двуцифрен резултат представяне на голове в последните четири мача и шести дабъл-дабъл от своя дебютен сезон.

Ню Орлиънс започна с 2 за 12, като пропусна първите си четири тройки и набързо изостана със 17-6.

p>

Уориърс липсваха Джонатан Куминга заради натъртена опашна кост и Гари Пейтън II със стягане в левия прасец.

Пеликанс: Домакин на Лейкърс в неделя опитват да разделят сериите от сезона, след като загубиха и двете пътни състезания.

Уориърс: домакин на Юта в неделя, за да завърши редовния сезон, след като спечели последните четири срещу Джаз.