Дабъл-дабъл, здравата защита на Бало през второто полувреме вдигна номер 11 в Аризона до победата с 82-71 над Станфорд.
AP News | 2024-02-05 | 05:32:44

ТУСЪН, Аризона (АП) — Оумар Бало имаше 18 точки и 13 борби, Калеб Лав добави 18 точки и номер 11 Аризона затвори Станфорд през второто полувреме за победа с 82-71 в неделя вечерта. за втори пореден мач, изпадайки в дупка от 11 точки на полувремето, когато Кардинал (11-10, 6-5) вкара девет тройки.

Аризона обърна мача със защитата си, задържайки Станфорд до 9-от-32 стрелби, като същевременно форсира 11 оборота през второто полувреме. Пеле Ларсон добави 17 точки и Дивите котки имаха предимство от 48-24 в боята.

Максим Рейно имаше 29 точки, а Майкъл Джоунс - 21 за Станфорд, който игра без водещия реализатор Канаан Карлайл поради контузия на горната част на тялото, получена в четвъртък срещу Аризона Стейт.

Кардиналът изстреля Аризона от Мейпълс Павилиън на 31 декември, постигайки рекордните за училището 16 тройки от 25 опита при победа със 100-82.

Станфорд започна с още едно горещо начало в McKale Center, загуби усещането си и го намери отново през първото полувреме, изпълнено с диви колебания.

Кардиналът отвори 6 от 7 от 3, за да вземе 26- Води 17, пропусна 13 поредни удара по време на шестминутен фънк, след което отново започна да източва 3s по време на серия 12-0.

Рейно имаше 21 точки до полувремето, Джоунс 16, а Станфорд остана 9 от 19 от дъга за водене 45-34.

Аризона започна да намалява преднината, като даде топката на Бало и стегна защитата.

Ballo се задвижва вътре за няколко ранни коша, принуждавайки Cardinal да рухне и да отвори пода за Аризона.

Дивите котки също бяха много по-добри в защита през второто полувреме, като останаха свързани със стрелците на Станфорд, докато оспорваха почти всеки удар. Кардиналът пропусна 15 от първите им 18 изстрела и Аризона нарасна до преднина от 59-52 с поредица от 13-0.

Станфорд продължи да се мотае наоколо въпреки колебливата си стрелба, но KJ Lewis увеличи преднината на Аризона до 75- 65 с отлагане и два наказателни удара с малко повече от минута преди края.

Станфорд: Кардиналът поведе нацията в стрелба за 3 точки от началото на мача Pac-12 на 29 декември и със сигурност беше на ниво през първото полувреме. След като Аризона прекъсна офанзивния поток на Станфорд през второто полувреме, кардиналът нямаше отговор.

Аризона: Дивите котки имаха проблеми със Станфорд през последните няколко сезона и изглеждаше, че може да се насочат към сезонно почистване ръцете на кардинала. Но Аризона намери своето защитно модо през второто полувреме, яхвайки всеки пропуснат удар и рев на публиката до победа.

Станфорд: домакин на UCLA в сряда.

Аризона: Играе срещу Юта в четвъртък.