Дабъл-дабълът на Вуцевич помага на Булс да надмине Джоунс, Спърс, докато Уембаняма гледа, 122-116
AP News | 2024-01-14 | 06:08:34

САН АНТОНИО (AP) — Никола Вуцевич имаше 24 точки и 16 борби, а Чикаго Булс преодоляха рекорда в кариерата си от 30 точки от Тре Джоунс, за да се събере за победа със 122-116 в събота над Сан Антонио Спърс, който победи Виктор Уембаняма.

Айо Досунму добави 21 точки, а ДеМар ДеРозан имаше 20 за Чикаго.

Келдън Джонсън имаше 26 точки, след като приключи поредицата от две победи на Сан Антонио. Джоунс добави девет борби и четири асистенции.

Уембаняма не изигра втория мач от един срещу друг. Спърс продължават да действат предпазливо с избора на номер 1 след изкълчване на глезена, което той получи на 23 декември в Далас. Треньорът на Сан Антонио Грег Попович каза, че Уембаняма трябва да бъде преоценен в рамките на две седмици, но той няма да играе двата мача на 19 януари в Шарлът и на 20 януари във Вашингтон.

Девин Васъл, вторият голмайстор на Спърс, се бореше в нападение, докато Уембаняма гледаше с водолазка от резервната скамейка. Васъл завърши с пет точки при стрелба 1 за 13.

Джоунс се активизира с четири тройки, всичките през първото полувреме. Джоунс, който записа 16 за 68 за 3 точки този сезон, завърши 4 за 6 за 3 точки.

Сан Антонио направи серия от 12-0, прекъсвана от удар с една ръка на Блейк Уесли, който намали преднината на Чикаго до 90-88 с две минути до края на третата четвърт. Джонсън вкара двойка тройки в последната минута на третата, за да изравни мача на 94.

Чикаго затвори първата четвърт със серия 16-5, като поведе с 13 точки. Сан Антонио е 2-26 този сезон, когато изостава с двуцифрено число.

Това беше рядка трета среща в редовния сезон между Булс от Източната конференция и Спърс от Запада, но се наложи заради встъпителния турнир в рамките на сезона.

Булс: в Хюстън в събота.

Спърс: в Кливланд в неделя.