Дак Прескот, Брандън Обри помагат на Каубойс да се изравнят с Ийгълс в NFC Изток с победа с 33-13
AP News | 2023-12-11 | 06:56:34

АРЛИНГТЪН, Тексас (AP) — Дак Прескот хвърли два тъчдауна, Брандън Обри направи четири гола от игра, за да започне кариерата си с рекорд 30-за-30, а Далас Каубойс се изравниха в НФК Изток с 15-ата си поредна победа у дома, 33-13 над Филаделфия Ийгълс в неделя вечер.

Каубойс (10-3) не бяха Не сме възпрепятствани от 42-ярдовия ретур на Джейлън Картър за тъчдаун, спечелвайки петия си пореден мач след загубата във Филаделфия, която даде на Eagles два мача преднина в дивизията.

Ийгълс (10-3) загубиха три тъчдауна и не отбелязаха офанзивен тъчдаун, тъй като куотърбекът Джалън Хъртс, който направи първия тъч, загуби последователни игри за първи път от октомври 2021 г.

>

Докато Cowboys в момента държат тайбрека с допълнителна победа на NFC East, Eagles биха взели титлата в дивизията в следващите тайбрекове, ако спечелят оставащите си четири мача.

Обри стана първият ритник с два от най-малко 59 ярда в една и съща игра, свързвайки се от 60 ярда в края на първата четвърт. Неговият 59-ярдов удар в третия позволи на Обри да надмине Грег Зуерлайн и Харисън Бъткър, всеки от които имаше чифт от поне 58 ярда.

28-годишният новобранец добави 45 ярда в четвъртата и още един от 50 в последните две минути, разширявайки рекорда си в НФЛ за съвършенство, за да започне кариера.

С треньора на Каубойс Майк McCarthy calling играе от страничната линия само четири дни след спешна апендектомия, Prescott имаше най-добър седми пореден мач в кариерата си с поне две TD пасове. но две големи завършвания за първи удари в тайт енда на Джейк Фъргюсън, включително усилие с препятствия в началото на четвъртата четвърт, доведоха до последните два гола от игра на Обри.

Каубоите се надпреварваха, когато Прескът изгуби контрол над топката, докато беше уволнен от Флетчър Кокс през третата четвърт, а Картър взе изгубената топка и избяга недокоснат, за да вкара Ийгълс в рамките на 24-13.

След два тъчдауна в края на третия, Филаделфия не можа да реализира четвърти и 8 от 30-ярдовата линия на Далас. Стивън Гилмор направи битка на открито срещу ДеВонта Смит, който по-късно записа третата загуба за Филаделфия, слагайки край на всякакви реалистични надежди за рали.

CeeDee Lamb и Michael Gallup успяха да уловят голове за Далас и Рико Даудъл направи плонж от 1 ярд, който първоначално беше наречен къс, но се преобърна, когато Каубоите предизвикаха.

Прескот беше 24 от 39 за 271 ярда, а Каубоите ограничиха Хъртс до 197 ярда при пасове и 30 бързане.

КОНТРАТИ

Ийгълс С. Рийд Бланкеншип беше отстранен поради сътресение на мозъка, след като напусна играта през първото полувреме. ... Cowboys DT Джонатан Ханкинс получи помощ от терена с контузия на глезена през третата четвърт.

Ийгълс: В Сиатъл в понеделник, 18 декември. Загубата на Сийхоукс в Сан Франциско означава, че Филаделфия няма да се изправи срещу отбор с победен рекорд във финалната си четворка игри.

Каубои: Във водещия изток на AFC Маями следващата неделя в първия от последователните гостуващи мачове с претенденти за плейофите от тази дивизия. Вторият е Бъфало.