Далас Старс в позната дупка след 6-ти мач 1 1oss. Avs се опитват да ги свалят отново с 0-2
AP News | 2024-05-08 | 00:16:34

Далас Старс се намират в твърде позната дупка.

Това е тяхната шеста поредна серия от плейофи за три постсезона, четвъртата у дома , че те влизат в Игра 2, след като загубят откриването.

„Не е идеално, знаем това. И това определено не е планът“, каза треньорът на Старс Пийт ДеБоер в сряда.

„Играеш си с огъня, когато се поставиш достатъчно в тази позиция“, каза нападателят Джо Павелски.

Когато играят мач 2 от сериите си от втория кръг на Западната конференция срещу Колорадо в четвъртък вечер (21:30 ч. ET/TNT), звездите ще се опитат да избегнат повторение на първия кръг. Преди две седмици те загубиха първите два мача у дома от Вегас, миналогодишния шампион на Купа Стенли, въпреки че успяха да отвърнат на победата в седем мача.

В единствения друг плейофен мач на НХЛ в четвъртък, Каролина Ураганите се прибират в собствената си дупка 0-2 за Рейнджърс. Ню Йорк спечели всичките си шест мача този постсезон след победа с 4-3 двойно продължение във вторник вечер.

Далас два пъти миналата година загуби мач 1 у дома, но спечели втория във всяка серия по пътя към възстановяване и напредване: в шест мача срещу Минесота и седем над Сиатъл.

Шампионът на Купата за 2022 г. Avalanche спечели пет поредни мача от началото на тези плейофи със страхотна загуба със 7-6 от Уинипег. Колорадо спечели с 4-3 след продължения срещу Далас след цяла седмица между мачовете и след това изоставаше с 3-0 в първия период.

„Определено се чувствам по-добре, когато съм в ритъм“, каза центърът на Avalanche Нейтън Маккинън, който отбеляза изравнителния гол в първата минута на третия период. „Не обичам да си вземам почивка. Но мисля, че ще се почувстваме по-добре, докато играем (Игри) 2-3-4.“

Колорадо има четирима играчи, които са събрали точки във всеки мач през този следсезон: финалистът за MVP на лигата Маккинън, защитник Кейл Макар, бивш избран от първия кръг на драфта на Старс Валери Ничушкин и Мико Рантанен. Всички имат няколко голове.

Звездите все още чакат някои от големите им голмайстори да продължат през този следсезон.

Павелски, чиито 73 гола в плейофите в кариерата са най-много в историята за играч, роден в САЩ и най-много сред активните играчи, все още няма нито един този постсезон и току-що получи първата си асистенция в мач 1 срещу Avs. Мат Дюшен има само един гол, а единственият гол за Руу Хинц без нито една асистенция беше гол на празна врата срещу Вегас. Новобранецът Логан Станковен отбеляза шест гола в първите си 12 мача след дебюта си в НХЛ в края на февруари, но оттогава не е успял да забележи – последните 12 мача от редовния сезон и осем плейофни мача.

„Силата на нашия отбор през цялата година беше, че ако линията на Roope Hintz не вкарва, тогава линията на Matt Duchene отбелязва. Ако линията на Мат Дюшен не бележи, тогава линията на Уайът Джонстън бележи. Ако никой от тези момчета не отбележи, нашата четвърта линия ще отбележи“, каза ДеБоер. „Нашата дълбочина трябва да се прояви в тази серия.“

РЕЙНДЖЪРС на УРАГАНИ, Ню Йорк водят с 2-0, 19 часа. ET (TNT)

Битката на специалните екипи е безуспешна досега. Каролина трябва да намери начин да намали тази празнина.

Отборите, класирани в челната тройка в редовния сезон както на пауърплей, така и на дузпи, включително Каролина, водеща в лигата по убийства (86,4%) . И все пак Рейнджърс, спечелил Трофея на президентите, има два гола в пауърплея във всеки от първите два мача, докато Ураганите са 0 за 10, отивайки 0 за 5 и в двата мача.

„По това време на годината специалните отбори могат да спечелят серия, да спечелят мачове“, каза защитникът на Рейнджърс Адам Фокс, след като във вторник двойната победа в продълженията реши – какво друго? – гол за мощна игра.

Както нападателят на Каролина Мартин Некас каза в сряда: „Всички знаят, че това е за силовите игри и PK. Досега те ни смазаха в тези.“

Каролина е отправила общо 10 удара към вратата в силовата игра досега.

„Трябва да получим малко повече при мрежата, малко повече вътре,” каза треньорът Род Бринд'Амур. „Те ни държат навън твърде много и ние се задоволяваме с това.“

Ураганите имат много статистики, които са в тяхна полза, отбелязвайки предимство от 20 удара (82 -62) и 188-142 предимство при опитите за изстрел. Каролина също надмина Рейнджърс в игра 5-на-5 (5-4) и дори сила (6-4), като същевременно удвои Рейнджърс в ударите към вратата (30-15) в третия период.

Каролина също спечели 53,1% от двубоите през двата мача, обръщайки пътните проблеми от серията от първия кръг срещу Ню Йорк Айлъндърс (35%).

„Очевидно е разочароващо, защото не Не чувствам, че заслужаваш две поредни загуби там“, каза Нечас. „Специални отбори решиха и двата мача и бяха по-добри в тях.“