Дълбочината на Hurricanes се оказва критична за осигуряване на плейофен мач от 2-ри кръг срещу Rangers
AP News | 2024-05-01 | 12:08:36

РАЛЕЙ, Северна Каролина (AP) — Каролина Хърикейнс получават продукция в целия си състав, за да започнат плейофите на НХЛ. Те ще се нуждаят от него занапред, ако искат да победят Ню Йорк Рейнджърс, спечелил Трофея на президента.

Ураганите победиха Ню Йорк Айлъндърс в серия от първи кръг във вторник вечерта. Победата дойде със стабилна резултатност от поддържащите нападатели зад най-големите заплахи като Себастиан Ахо, Андрей Свечников, Сет Джарвис и Джейк Гюнцел в това, което се превърна в повтаряща се тема.

В края, трети или четвърти играчи като придобиването в краен срок за търговия Евгени Кузнецов, завършващият мръсна работа Стефан Ноесен и голмайсторът за първи път след сезона Джак Друри имаха поне три точки в серията от пет мача.

„Трябва всеки да допринесе за да спечелим серия в даден момент,” каза треньорът Род Бринд'Амур след победата с 6-3 във вторник срещу островитяните.

Кузнецов, който центрира четвъртата линия, стигна до успеха с два гола и две асистенции, включително първия гол в серията и след това чакай-чакай-чакай дузпа в игра 5, за да победи Семьон Варламов, когато той най-накрая направи покечек.

Ноесен откри мрежата три пъти, като започна с победителя в Игра 1, когато грабна свободна шайба на върха на гънката и победи Варламов в началото на третия период. Последният му дойде в странна последователност, нахлувайки по леда в третия във вторник, за да отстрани разхлабена шайба, която случайно е отскочила от дъските при изхвърляне към ъгъла.

И това дойде осем секунди след като 24-годишният Друри отбеляза зелена светлина, отбелязвайки първия гол в кариерата му след сезона. Друри, който също имаше асистенции в игри 1 и 2, центрира третата линия във вторник, след като започна серията като крило на четвърта линия.

Ураганите два пъти имаха преднина от два гола в игра 5 и влязоха във финала 20 минути равенство 3-3 преди дубълът Друри-Ноесен да промени всичко, помагайки на Каролина да стане първият отбор с поне една победа в серия в шест поредни постсезона, откакто Детройт направи това от 1995-2000 г.

„Мисля, че опитът вероятно играе голям фактор за това“, каза защитникът Брейди Скей.

„Този ​​опит, на който разчитате, и няма твърде много паника на пейката. Чувстваме се уверени. И мисля, че тези години наистина ни подготвиха за тази година.“

Миналогодишната серия завърши с победа срещу Флорида на финалите на Източната конференция, серия с четири мача с един гол и комбинирани пет продължения докато Ураганите се бореха да реализират шансове.

Връщането на Свечников помага, след като той пропусна миналогодишните плейофи заради контузия в коляното. Той дава на Каролина твърд и физически нападател, който е ключова част от нейния форчек и имаше доминиращи части в серията Islanders. Надеждата за Каролина е да вземе миналогодишните основни части и да добави Свечников, защитника Дмитрий Орлов като лятно подписване и Гюнцел и Кузнецов като краен пикап е достатъчно, за да продължи по-дълбоко.

„Когато можете да вземете двама момчета, които са доказани в плейофите и знаейки, че ще се появят в големи мачове, това е тласък за вашия отбор,” каза Джарвис. „... И като цяло Svechie отново в състава, мисля, че това ни липсваше много миналата година.“

Все пак Каролина се бори с дела си от контузии, след като влезе в следсезона като цяло здрав в сравнение с предишни години с ключови фигури като Свечников или най-добрия вратар Фредерик Андерсен (2022 г.), отстранени.

Нападателят Джеспър Фаст вероятно е аут за постсезона с контузия във врата, докато Ураганите загубиха ветерана защитник Брет Пеше заради контузия в долната част на тялото в мач 2. Състоянието му остава неясно.

Освен това, защитникът на Hurricanes Тони ДеАнджело – който беше притиснат да играе по-голяма роля поради контузията на Pesce – напусна късно през третия период във вторник, след като получи ненужен удар на ръката от Pierre Engvall близо до дъските. Бринд’Амур каза, че ДеАнджело е имал рентгенови снимки, но не даде никакви подробности.

Предизвикателството само се увеличава срещу Рейнджърс, които завършиха с най-високите 114 точки в лигата през редовния сезон. Каролина изостана с три точки и две зад Далас Старс, което направи тази серия от втория кръг мач с участието на два от трите най-добри отбора в лигата.

Каролина влезе в плейофите като фаворит за спечелването на Купа Стенли според Bet MGM Sportsbook. Това ще бъде първата серия от плейофи за Каролина, без да има предимство на домашен лед от 2019 г. насам, серия, която изключва бабъл игрите в Торонто през 2020 г. поради пандемията от COVID-19, но включва поражението на Рейнджърс от Ураганите в мач 7 от серия от втори кръг през Роли през 2022 г.

„Играхме добре в ударите“, каза Бринд'Амур за затварянето на островитяните. „Имахме един наистина добър мач от началото до края. Тази вечер беше добра в по-голямата си част, но все още имаше части, в които бих искал да съм малко по-добър. Мисля, че докато вървите тук, говорим за Рейнджърс, ще трябва да играем по-добре, ако очакваме да спечелим.“