Далтън Кнехт отбелязва 39, за да поведе Тенеси номер 6 пред Флорида 85-66
AP News | 2024-01-17 | 02:33:05

НОКСИВЪЛ, Тенеси (AP) — Далтън Кнехт вкара рекорд в кариерата си от 39 точки и има осем борби, за да изведе Тенеси номер 6 пред Флорида 85-66 във вторник.

Jonas Aidoo имаше 19 точки и 10 борби, за да помогне на Доброволците (13-4, 3-1 Югоизточна конференция) да спечелят 12-ата си поредна победа у дома.

Кнехт отбеляза средно 32 точки в два мача миналата седмица, като спечели отличието Съиграч на седмицата на SEC.

Гейтърс (11-6, 1-3), които не са побеждавали в Ноксвил от 2014 г., бяха водени от Уолтър Клейтън-младши с 16 точки и Райли Кугел с 12. Тайрис Самуел имаше 10 точки и игра- високите 11 борби, а Зион Пулин вкара 11.

Кнехт вкара 9 от 10 гола от игра — включително три тройки — и вкара 22 точки през първото полувреме, докато Тенеси скочи до преднина от 44-32 на полувремето. Серия 12-3 по средата на полувремето даде на Vols малко място за дишане. Кугел имаше 10, за да поведе Gators в полувремето.

Мачът започна два часа по-рано поради опасни метеорологични условия.

ИЗВЪРШВАНЕТО

Флорида: Загубата от Тенеси започна поредица от трудни мачове за Gators. Те ще изиграят още четири мача от Квадрант 1, предвидени в инструмента за оценка на NCAA, през следващите две седмици. Флорида има 0-5 този сезон в мачовете от Q1 и 2-19 през последните два сезона.

Тенеси: Vols дават осем точки повече на мач (66,0-57,9) в сравнение с миналия сезон, но отбелязват осем повече точки на мач (78,7-70,8). Фокусът на треньора на Тенеси Рик Барнс е последователността. Vols се борят с това през целия сезон и това продължава да ги преследва в различни моменти.

Флорида: Gators имат още един мач на гости в събота вечер срещу Мисури.

Тенеси: Vols ще останат у дома в събота за битка с Алабама.