Далтън Кнехт вкарва 25 точки като номер 6 Тенеси предаде първа загуба на Алабама SEC 9
AP News | 2024-01-20 | 23:48:48

НОКСВИЛ, Тенеси (AP) — Далтън Кнехт вкара 25 точки, за да помогне на номер 6 Тенеси да победи Алабама с 91-71 в събота за ръка Crimson Tide първата загуба на SEC този сезон.

Jonas Aidoo добави 19 точки и четири блокади, а Jordan Gainey имаше 15 точки за Volunteers (14-4, 4-1 SEC).

Марк Сиърс поведе Crimson Tide (12-6, 4-1) с 22 точки.

Алабама, която имаше проблеми със защитата на Тенеси през целия мач, завърши с 22 подигравания. Волите отбелязаха 23 точки след тези грешки.

Алабама допусна осем загуба в първите 10 минути на мача. Тези грешки позволиха на Тенеси да поведе с 25-13. Crimson Tide завърши първото полувреме с 13 проиграни топки и Vols бяха водещи, 50-37.

Кнехт имаше 17 точки през първото полувреме, за да поведе Тенеси. Gainey имаше 13, а Aidoo имаше 10.

ИЗВОД

Алабама: Треньорът Nate Oates беше порицан от SEC, след като се свърза с играч от Мисури по време на малък хаос по-рано през седмицата . … Добавете Тенеси към списъка с елитни отбори, с които Crimson Tide се бори този сезон. Purdue, Creighton и Arizona са другите високо класирани отбори, които са тествали – и са загубили от тях. ... Марк Сиърс е един от тримата играчи от Дивизия I, който има поне 330 точки, 40 тройки, 60 асистенции и 65 борби досега.

Тенеси: Насочвайки се към мача с Алабама, Далтън Кнехт постави рекорд в програмата със 103 точки в последните три мача. В петте мача, водещи до тази гореща серия, Кнехт отбеляза общо 39 точки. Тук се намесва призивът на треньора Рик Барнс за последователност.

СЛЕДВАЩО

Алабама: Crimson Tide ще забавлява номер 13 Auburn Wednesday.

Тенеси: Воловете ще имат една седмица почивка преди да отпътуват за Вандербилт следващата събота.