DaRon Holmes II и Dayton рали от 17 точки надолу, за да победят Nevada с 63-60 в March Madness
AP News | 2024-03-21 | 01:25:32

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — DaRon Holmes II и седмият поставен Dayton организираха огромно рали March Madness, затваряйки с Серия 24-4, за да заличи изоставането от 17 точки и да победи 10-ия поставен Невада с 63-60 в Западния регион в четвъртък.

Холмс, играчът на годината в Атлантик 10, завърши с 18 точки, включително игра за три точки при оставащи 2:01, която даде първа преднина на Дейтън от първото полувреме.

Флайърс (25-7) изоставаха с 56-39 при оставащи 7:36, но отговориха със 17- 0 серия, включваща две тройки от Коби Бреа, който завърши с 15 точки.

Отпадане на Еноч Чийкс 34 секунди до края даде преднина на Дейтън завинаги и той направи две наказателни удара за крайната разлика . Той вкара 12 точки, когато Флайърс спечелиха първата си победа в турнира на NCAA от девет години.

Дейтън, който направи последните си седем коша, ще се изправи срещу номер 2 в схемата Аризона във втория кръг в събота.

p>

Джарод Лукас вкара 17 точки, а Кенан Блекшиър и Ник Дейвидсън вкараха по 15 за Глутницата вълци (26-8), които поеха контрола, като затвориха първото полувреме със серия от 16-0. Невада изглеждаше, че държи мача добре, когато задържа Холмс без кош за почти 14 минути на второто полувреме.

Дейвидсън и Блекшиър пропуснаха да вкарат тройки точно преди сирената.

Вълчата глутница, които завършиха втори в силна конференция в Mountain West, са без победа в първия кръг на турнира NCAA, откакто достигнаха Сладки 16 през 2018 г.

Треньорът на Дейтън Антъни Грант спечели мартенска лудост за първи път с Флайърс в седмия си сезон. Той спечели единствената си предишна победа в турнира на NCAA с VCU през 2007 г.

Лукас и Дейвидсън повалиха последователни удари, за да подчертаят поредица от седем поредни гола от игра за Невада, които превърнаха 25- Дефицит от 18 в преднина от 34-25 на полувремето, докато упорито отказваше на Холмс да получи топката.

Флайърс пропуснаха четири изстрела и извършиха три проигравания — включително фаул в атака от разочарован Холмс — през последните пет минути на първия мач наполовина.

Вълчата глутница в крайна сметка направи 11 от 12 изстрела по време на деветминутен участък, обхващащ половините.