ДаРон Холмс II отбелязва 29, дърпа 10 борби като номер 16 Дейтън изпреварва Фордъм със 78-70
AP News | 2024-02-17 | 23:08:19

ДЕЙТЪН, Охайо (АП) — ДаРон Холмс II записа своя осми дабъл-дабъл за сезона с 29 точки и 10 отскочи, за да поведе Дейтън №16 срещу Фордъм със 78-70 в събота.

Дейтън (21-4, 11-2 Atlantic 10), който гледа към място в турнира на NCAA за първи път от седем години, взе своята втора победа за седмицата след неуспех във VCU на 9 февруари.

Рамс останаха близо до късно.

Бърз пробив на Антрел Чарлтън върна Фордъм в рамките на три точки при 2:07 преди края, но Рамс пропуснаха следващите си четири удара, а кош и три наказателни удара на Холмс подпечатаха победата за Дейтън.

Джафет Медор и Кайл Роуз вкараха по 17 за Фордъм (10-15, 4-8), загубили четири от последните пет.

Дейтън стреля с 57% за мача, включително 7 за 20 от диапазона за 3 точки.

След осем промени в преднината през първото полувреме Флайърс водеха с 10 пет минути преди края на Холмс 3 - показалец.

Fordham намали разликата в началото на второто полувреме и изравни играта на 66 при оставащи 6:22.

Джейвон Бенет имаше 14 точки, а Енох Чийкс имаше 12 при 4-за-5 стрелба от пода за Флайърс.

Фордам: Като много от А на Дейтън -10 опонента, Фордъм има таланта да се състезава с Дейтън, но беше надживян в края на крака, благодарение до голяма степен на звездата от Дейтън Холмс.

Дейтън: Флайърс, победители в четири от последните си пет, са единственият отбор от Atlantic 10 с 20 победи и може да натрупа още с пет оставащи мача от редовния сезон. Финалът ще бъде срещу VCU, който им донесе последната загуба на Flyers на 9 февруари.

Fordham: В Davidson във вторник.

Dayton: В George Mason в сряда.