Дарт води номер 11 Оле Мис до 38-25 победа в Peach Bowl на гордата защита на номер 10 на Пен Стейт
AP News | 2023-12-30 | 23:16:19

АТЛАНТА (AP) — Джаксън Дарт подаде за 379 ярда и три тъчдауна, включително два в тайт енд Кейдън Прискорн , и се кандидатира за резултат, тъй като номер 11 в Мисисипи тормози гордата защита на номер 10 в Пен Стейт с 38-25 в Peach Bowl в събота.

Оле Мис (11-2) спечели 540 ярда срещу Пен Стейт ( 10-3), който поведе нацията със своите средни разрешени 223 ярда. Това беше най-много ярдове и точки, позволени от Nittany Lions този сезон.

Победата даде на Rebels на треньора Лейн Кифин първия им сезон от 11 победи.

Prieskorn имаше 10 приема за 136 ярда. Той добави улавяне от 2 точки към приемите си за тъчдаун от 6 и 37 ярда.

Доминиращото представяне на Prieskorn, който обяви, че ще се завърне през 2024 г. за последната си година на участие, беше изненада. Прискорн имаше 20 уловки, включително две за тъчдаун, за 313 ярда през редовния сезон.

Дарт посети палатката за наранени след първото притежание на бунтовниците и залепи левия си глезен на страничната линия. Той остана в играта и добави серия от 2 ярда за аванс от 38-17 в четвъртата четвърт. Ole Miss скандира „S-E-C! S-E-C!” тъй като отпразнува победата на Югоизточната конференция в мача срещу Nittany Lions от Голямата десетка.

Бунтовниците водеха с 20-17 на полувремето и се отдръпнаха, когато бягащият бек Куиншон Джудкинс осигури баланс на атаката през второто полувреме. Джудкинс имаше 34 изпълнения за 106 ярда и добави улавяне за тъчдаун от 14 ярда през третата четвърт, когато Оле Мис увеличи преднината до 31-17.

Оле Мис в защита Зксавиан Харис блокира поле от 51 ярда опит за гол на Алекс Фелкинс в началото на четвъртата четвърт.

Всеки отбор използваше тесни краища в видни роли. Уловът на Прискорн от 6 ярда за тъчдаун даде на Оле Мис преднина от 10-3 в края на първата четвърт. Пен Стейт изравни резултата от 2-ярдовото подаване на Дрю Алар към тайт-енд Тео Джонсън при четвърта игра надолу в началото на втората част.

Второто улавяне на Прискорн, 37-ярд, даде на Оле Мис 20 -10 олово. Защитата на Пен Стейт се възползва от фалшивото хвърляне на Дарт към Джъдкинс, оставяйки Прискорн отворен от дясната странична линия.

Голямата игра на Прискорн включваше две хващания с една ръка от страничната линия, по едно във всяко полувреме.

Алар сподели време като куотърбек с Бо Прибула, който хвърли тъчдаун пас от 48 ярда на Никълъс Сингълтън в края на първото полувреме, намалявайки преднината на Оле Мис до 20-17.

Алар хвърли прихващане в второ тримесечие и загуби опипване, когато беше уволнен в четвъртото. Той изпълни 19 от 39 подавания за 295 ярда и два тъчдауна.

ИЗВОД

Оле Мис: Бунтовниците, които бяха победени отпред при загубите си от Алабама и Джорджия през редовния сезон, изглежда имаха подобни проблеми с офанзивната линия на Пен Стейт в началото на мача. Защитата на Ole Miss се отказа от 85 ярда за бързане през първата четвърт, преди да набере сила. DT J.J. Pegues натрупа 8 ярда при четвърти и 1 пробег при директен удар от Ole Miss 36 в края на третото тримесечие.

Penn State: Nittany Lions се отказаха повече от позволеното им средно от 223 ярда до средата на второто тримесечие. Оле Мис имаше 340 ярда до полувремето, докато Пен Стейт се мъчеше да защити Прискорн и широкия приемник Тре Харис, който имаше седем уловки за 134 ярда. Линейният защитник Абдул Картър напусна играта с очевидна контузия на десния глезен и изглеждаше ограничен, когато се завърна през второто полувреме.

Ole Miss: The Rebels, подсилени от топ- класиран трансферен портален клас, откриват своя сезон 2024 у дома срещу Furman на 31 август.

Penn State: Nittany Lions откриват своя сезон 2024 в Западна Вирджиния на 31 август.