Дауд отбелязва два гола, Кепитълс надделява над Блекхоукс с 4-2
AP News | 2023-12-11 | 05:08:18

ЧИКАГО (АП) — Ник Дауд вкарва два гола и Вашингтон Кепитълс победи Чикаго Блекхоукс с 4-2 в неделя вечер за втората си поредна победа.

Антъни Манта, Дилън Строум и Дауд отбелязаха за 7:12 във втория период, за да изведат Вашингтон напред. След това Дауд го подпечата със своя втори за вечерта и четвърти за сезона с 4:02 оставащи в третия.

Бек Маленстин направи две асистенции, а Дарси Кумпер спря 33 изстрела за Кепитълс.

Филип Курашев записа гол и асистенция, а Конър Мърфи също отбеляза за Чикаго, който прекрати първата си поредица от две победи за сезона. Лидерът при голмайсторите новобранци в НХЛ Конър Бедард асистира и за двата гола на Чикаго, а Арвид Сьодерблом записа 23 спасявания.

Кюмпер отново даде стабилна вратарска игра на Кепитълс, след като Чарли Линдгрен победи Рейнджърс при победата с 4-0 у дома в събота вечер.

Манта, който има седем гола за сезона, има четири гола и две асистенции в последните си седем мача. Строум, бивш Блекхоук, вкара своя 11-ти гол и има три в последните си три мача.

Чикаго имаше по-добри шансове при нулевия първи мач. По време на вълна от около 7:30 часа до края на периода Куемпер направи няколко трудни спасявания, включително едно при удар отблизо на Лукас Райхел.

Около минута по-късно Курашев ритна шайбата в мрежата и голът веднага бе размахан.

Курашев откри резултата с легитимно попадение в 6:49 на секундата от границата на гънката. Той преобразува подаването на крос-айс на Сет Джоунс, за да увенчае ясна игра с пасове, започната от Бедард.

Манта изравни резултата при пробив 1:22 по-късно. Той преодоля защитата на Чикаго, след като пое подаването на Конър Макмайкъл, след което победи Сьодерблом с огромен бекхендър за този девети гол.

МакМайкъл, първият избор на драфта на Кепитълс през 2019 г., изигра своя мач 100.

Strome изведе Чикаго напред с 2-1 с 6:50 оставащи в периода след T.J. Оши изби 6-футовия и 6-метров новобранец на Чикаго Алекс Власич от шайбата зад мрежата със силен удар. Строум беше отворен от лявата страна на гънката и насочен към подаването на Джоел Едмъндсън.

Дауд направи 3-1 само 93 секунди по-късно, за да увенчае схватка в мрежата. Дауд се опита да забие шайбата от натрупването, но тя изпръска свободно отпред. Malenstyn го стрелна към мрежата и Dowd беше кредитиран за удара над голлинията.

Настроен от Malenstyn, Dowd направи 4-1 от слота с 4:02 оставащи в третия.

Мърфи се намеси и реализира кръстосаното подаване на Бедард от бекхенд при оставащо 1:42 за завършване на точкуването.

Кепитълс: във Филаделфия в четвъртък вечер.

Блекхоукс: В Едмънтън във вторник вечер.