Де Ла Круз Хоумърс и Лодоло отбелязаха 11 в комбиниран 4-хитър, докато Червените победиха Падрес с 5-2
AP News | 2024-04-30 | 06:49:33

САН ДИЕГО (АП) — Хоумрън на Ели Де Ла Круз от 443 фута в бика изпрати няколко Padres relievers се измъкнаха от пътя и Nick Lodolo комбинираха с двама relievers на четирима играчи и отбелязаха 11, докато Синсинати Редс победиха Сан Диего с 5-2 в понеделник вечер.

Червените се оттеглиха 23 поредни батъри от втория ининг в деветия и имаше комбиниран удар с едно попадение във финалния фрейм.

Лодоло (3-0) се отказа от последните си 18 удара, след като направи последователни разходки, за да отвори втория ининг. Фернандо Круз записа перфектен осми, а Алекс Диас оттегли първите двама от деветия, преди Джейк Кроненуърт да удвои и да вкара гол на Мани Мачадо.

Падре загубиха най-високите си пет мача за сезона, поредица, която започна в четвъртък, когато взривиха преднина от 9-4 в осмия ининг в Колорадо и загубиха с 10-9. Те бяха пометени през уикенда от Филаделфия Филис, които направиха девет хоумръна.

Де Ла Крус стартира тази поредица с впечатляващ Хоумър с един аут в първия. Играчът на Knuckleball Matt Waldron (1-3) удари Will Benson на три терена и изпревари De La Cruz с 0-2. Удряйки левия срещу десния, 22-годишната звезда кара 91 mph потъващо вляво в центъра, където отскочи от бика на Падрес и прелетя над бика на Червените до редица седалки в задната част на стадиона .

С осем хоумърса и 17 откраднати бази през април, той стана шестият играч поне от 1901 г. насам, записал седем хоумърса и 15 откраднати топки за един календарен месец.

Падре изравни резултата при водещия Хоумър на Джуриксън Профар, негов четвърти. Но Червените си върнаха лидерството във втория на сингъл, на двойка, саможертвен удар на Сантяго Еспинал и блокиране на Уолдрон. Бенсън направи водещ дубъл в третия и вкара при удвояване на Спенсър Стиър.

Лодоло изведе Ксандър Богаертс и Ха-Сеонг Ким, откривайки втория, но след това удари отстрани.

Уолдрън допусна шест ръна и четири попадения в шест ининга, удари четири и не напусна нито един.

Червените RHP Ник Мартинез (0-1, 5.48 ERA) трябва да започне във вторник вечер срещу бившия си отбор. Очаква се Падрес да активира RHP Ю Дарвиш (0-1, 4.18) от списъка с контузени, за да стартира за първи път от 14 април. Той беше поставен в списъка с контузени със стягане във врата на 17 април.