Дебютът на Де Роси като треньор на Рома е успешен с победа с 2-1 над Верона. Феновете отдават почит на Моуриньо
AP News | 2024-01-20 | 21:24:20

РИМ (AP) — Имаше протести пред стадиона след уволнението на Жозе Моуриньо.

Вътре на Стадио Олимпико новият треньор на Рома Даниеле Де Роси — бившият Капитанът на Giallorossi — беше посрещнат от бурни възгласи. И все пак имаше и многобройни банери, поздравяващи Моуриньо.

Това беше уникална атмосфера за дебюта на Де Роси, тъй като Рома бързо се отказа от дефанзивния стил на Моуриньо за по-офанзивен подход при победата с 2-1 над застрашения от изпадане Хелас Верона в Серия А в събота.

Ромелу Лукаку и капитанът на Рома Лоренцо Пелегрини отбелязаха в разлика от шест минути през първото полувреме, като и двата гола бяха създадени от Стефан Ел Шаарауи.

Майкъл Фолоруншо върна един за Верона с дълъг, заобикалящ удар в средата на второто полувреме, след като съотборникът му Милан Джурич пропусна наказателен удар, създавайки нервен финал за Рома.

Победата доближи Рома до две точки от топ 4 и зоната на Шампионската лига — целта, с която Де Роси беше натоварен, когато подписа шестмесечен договор.

Верона, която победи Рома с 2- 1 през август, остана 18-ти.

По-късно, третият Милан гостува на Удинезе през уикенда със само шест мача от Серия А, тъй като Суперкупата на Италия се провеждаше в Саудитска Арабия.

Първото полувреме беше демонстрация на атакуващото намерение на Де Роси, тъй като неговият отбор се втурна напред към вратата на Верона в схема 4-3-2-1, като Де Роси непрекъснато призоваваше своя отбор да движи топката по-бързо.

>

Ел Шаарауи си проправи път през трима защитници, за да създаде начален удар на Лукаку от центъра на зоната, след което хвърли топката към Пелегрини за втори път след центриране на Лукаку.

През второто полувреме, гол на Фолоруншо беше отменен за натискане на фаул. След това, когато фаул на защитника на Рома Диего Йоренте беше потвърден от VAR, Джурич стреля високо над напречната греда.

Вратарят на Рома Руи Патрисио беше отчасти виновен за гола на Верона, тъй като можеше да получи само слаба ръка върху топката, след като ударът на Фолоруншо направи рязък завой.

Моуриньо, който тренира Рома до последователни европейски финали – включително трофея в Лигата на конференциите през 2022 г. – беше освободен във вторник, а Рома остана на девето място и е изложен на риск да пропусне Шампионската лига за шести пореден сезон.

Банер, разкрит близо до халфовата линия при началния удар, гласеше: „Беше привилегия да си на наша страна — благодаря ти Хосе.“

Други банери казваха: „Ти защити нашата Рома и ни отведе до победа. Вечна слава за Моуриньо!“ и „Не изисквахме трофеи и лаври, а само уважение към фланелката и нейните фенове. Почитайте Рома и се борете за неговия народ!!”