Дежунте Мъри отбеляза 34 точки, докато Хоукс изпратиха Рокетс до 4-та поредна загуба, 122-113
AP News | 2024-02-11 | 05:24:18

АТЛАНТА (AP) — Дежунте Мъри имаше 34 точки и Атланта Хоукс преодоляха бавното начало, за да победят Хюстън Рокетс със 122-113 на Събота вечер.

Хоукс, които според съобщенията обмисляха да разменят Мъри преди крайния срок в четвъртък, спечелиха за шести път в осем мача.

Трей Йънг имаше 18 точки и осем асистенции, Садик Бей отбеляза 24, а Джейлън Джонсън добави 21 за Хоукс.

Джейлън Грийн имаше 20 точки, 13 борби и осем асистенции за Рокетс, които загубиха и четирите мача в гостуването си. Джеф Грийн отбеляза най-високите за сезона 19. Арън Холидей имаше 18 точки срещу отбора, за който игра през миналия сезон.

Тройка на Бей от корнер с малко по-малко от две минути игра даде преднина на Хоукс със 118-109, а Атланта затвори оттам.

Джонсън затвори първото полувреме с обратно забиване, за да даде преднина на Хоукс с 57-49. Атлетичният едър мъж имаше шест забивки в мача.

Атланта превъзмогна Рокетс с 38-18 през втората четвърт, след като пропусна последните си осем опита за гол от игра и стреля с 29% от пода през първата.

И двата отбора бяха с недостиг.

Ракетите бяха без водещия голмайстор и рикошет Алперен Сенгун, който остана с болки в кръста. Сенгун беше започнал всичките 51 игри. Стартовият гард Фред Ван Влийт пропусна третия си пореден мач с разтежение на левия адуктор. Крилото новобранец Кам Уитмор (11,9 точки) изкълчи глезена си в петък и също отпадна.

Хоукс липсваха титулярите Де’Андре Хънтър (дясно коляно) и центърът Клинт Капела (разтягане на адуктора). Избраният от първия кръг на драфта Хоукс Коби Бъфкин видя първото смислено действие от сезона на новобранците, като отбеляза 3 и завърши с три точки и три борби за 15 минути.

Ракетс : Домакин на Ню Йорк Никс в понеделник.

Хоукс: У дома срещу Чикаго Булс в понеделник.