Дежунте Мъри отбелязва 30 точки, Хоукс нанася 8-ма поредна загуба на Трейл Блейзърс с победа 120-106
AP News | 2024-03-28 | 04:24:05

АТЛАНТА (AP) — Дежунте Мъри има 30 точки и седем асистенции, а Атланта Хоукс печелят третата си поредна победа и предават Портланд осмата си поредна загуба, побеждавайки Трейл Блейзърс със 120-106 в сряда вечерта.

Гарисън Матюс отбеляза пет тройки и отбеляза най-високите за сезона 21 точки, за да помогне на Хоукс да останат 10-ти в Източната конференция и да отмъстят загуба със 106-102 в Портланд на 13 март. Матюс изведе резервите на Атланта до 41 точки.

Богдан Богданович добави 16 точки и пет асистенции, а Клинт Капела имаше 16 точки и 10 борби.

Далано Бантън поведе Портланд с рекордните за кариерата си 31 точки от пейката. Тумани Камара отбеляза 17 точки, а Скуут Хендерсън добави 15 точки и шест асистенции.

За трети пореден мач Трейл Блейзърс започнаха петима новобранци поради контузии в състава, включително Деандре Айтън, Джерами Грант, Матис Thybulle, Malcom Brogdon и Angernee Simons.

Блейзърс стреляха 45 процента от три (14-за-31), но допуснаха 18 подигравания.

Хоукс също бяха без няколко титуляри, като звездата Трей Йънг се възстановяваше от контузия на пръста и другия титулярите Jalen Johnson и Saddiq Bey също аут.

Хоукс имаха 10 отнети топки през първото полувреме и вкараха седем от 11 тройки през втората четвърт, за да поведат с 65-58 на почивката.

11-0 от Хоукс в началото в третата четвърт доведе до 76-60. Мъри и Богданович комбинираха девет точки по време на серия. Хоукс така и не позволиха преднината да падне под девет точки след това.

Трейл Блейзърс: в Маями в петък вечер.

Хоукс: домакин на Бостън на Четвъртък вечер. В понеделник вечерта в Атланта Хоукс победиха водещия в НБА Селтикс със 120-118.