Делфините победиха Каубойс с 22-20 при гол от полето на Джейсън Сандърс в последната секунда, сигурно място в плейофите
AP News | 2023-12-25 | 03:01:19

МАЯМИ ГАРДЪНС, Флорида (AP) — Джейсън Сандърс вкара петия си гол от игра в мача, с 29-ярдов удар времето изтече и Маями Долфинс си осигури място в плейофите с победа с 22-20 над Далас Каубойс в неделя.

Туа Таговайлоа хвърли 293 ярда и тъчдаун за водещите на AFC Изток Делфини (11- 4), който победи отбор с рекорд за победи за първи път този сезон. Той се свърза с Тайрийк Хил два пъти в решителния драйв, който покри 64 ярда и извади крайните 3:27 от часовника.

Хил, който води в НФЛ по приемащи ярдове, имаше девет уловки за 99 ярда след това пропусна победата над Ню Йорк Джетс миналата седмица поради контузия на глезена.

Дак Прескот отбеляза 20 от 32 за 253 ярда и два тъчдауна за Каубойс (10-5), които вече спечелиха място в плейофите, но изостанаха с половин игра зад Филаделфия в НФК Изток.

Прескот изведе Далас напред с 20-19 с пас за тъчдаун от 8 ярда към скочил Брандин Кукс в ъгъла на крайната зона. Но Каубоите бяха преследвани от борбите си в червената зона по-рано в мача, включително бъркане на Прескот при първи и гол от вътрешността на 1 при първото притежание на Далас.

Първият гол от полето на Сандърс беше от 57 ярда през цялата му кариера през първата четвърт. Той добави удари от 52, 54 и 35 ярда, за да помогне на Делфините да поведат с 19-10 в края на третата част.

Прескът събра Каубоите с малко динамично разиграване. По време на удара, той завърши пас към Майкъл Галъп, докато защитникът на Маями Дюк Райли го дърпаше на земята на 21.

След безопасността на Маями ДеШон Елиът беше маркиран за задържане в защита в крайната зона при четвърто попадение Прескот получи топката на Куукс, който прехвърли топката над корнербека на All-Pro Джейлън Рамзи.

CeeDee Lamb хвана шест подавания за 118 ярда за Cowboys, включително резултат от 49 ярда през първата четвърт.

Raheem Mostert отбеляза своя водещ 21-ви тъчдаун за сезона в НФЛ след грабване от Таговайлоа точно преди полувремето. 31-годишният играч, който не беше избран от Purdue през 2015 г. и се качи в лигата по-рано в кариерата си, имаше 46 ярда при бързане в неделя, за да надхвърли 1000 ярда за първи път в кариерата си. Той е първият ръшър на Делфините на 1000 ярда след Джей Аджайи през 2016 г.

Каубоите изкараха 78 ярда в 15 разигравания при първото си притежание, но лоша размяна между Прескът и бягащия бек Хънтър Луепке доведе до бъркане че Делфините се възстановиха на своето 1.

Координаторът на защитата на Маями Вик Фанджо избра да няма Ramsey shadow Lamb и първоначално изглеждаше, че динамичният приемник от четвърта година ще го накара да плати за това. Lamb подпали останалата част от второто място на Маями рано за 93 ярда при четири уловки през първата четвърт.

Prescott удари Lamb на пресечен маршрут, който премина на 22 ярда при второто притежание на Cowboys. Няколко игри по-късно Ламб победи второгодишния корнербек Кадер Кохоу в мача за хващане и бягане, което изведе Далас напред със 7-3.

След като отстъпи повече от 150 ярда при първите две удари на Далас, защитата на Маями се намести. Фанджо набра повече натиск и това проработи. Делфините уволниха Прескот четири пъти, което им даде най-добрите 50 за франчайза за сезона и принудиха четири поредни удара на Каубойс.

Далас се върна в червената зона в началото на четвъртата четвърт, но защитата на Маями издържа и Каубоите се задоволиха с гол от игра, за да стигнат до 19-13.

ТРАВМИ

Маями: WR Robbie Chosen напусна през първата четвърт, за да бъде оценен за сътресение и не се върна. ... WR Jaylen Waddle напусна за кратко, след като беше намушкан в окото през втората четвърт. Той се върна, но след това накуцвайки напусна терена след шпагат през третата четвърт. Той беше отстранен поради контузия на пищяла.

Каубои: домакин на Детройт в събота вечер.

Делфини: в Балтимор следващата неделя.