Делфините трябва да се уверят, че сривът срещу Титаните няма да се превърне в занасяне в края на сезона
AP News | 2023-12-12 | 23:51:50

МАЯМИ ГАРДЪНС, Флорида (AP) — В моментите, след като водещите на AFC Изток Маями Долфини взривиха късни 14 точки водят до Tennessee Titans, куотърбекът Туа Таговайлоа поклати глава при мисълта за миналото.

Само миналата година делфините загубиха пет поредни декемврийски мача по време на период, който почти ги изхвърли от плейофите и беше напомнящи срутвания от минали години.

Въпреки слабото офанзивно представяне на Маями и главозамайващата загуба през четвъртото тримесечие, Таговайлоа не вярва, че загубата у дома с 28-27 в понеделник от Титаните има някаква връзка с предишни години.

„Не мисля, че това е същият отбор на Делфините, за който всички си мислят“, каза Таговайлоа. „Имаме много наистина добри играчи. Имаме наистина добри треньори. Това е една загуба на дома тази година. Не е като светът да свърши, защото загубихме тази игра.“

Маями имаше шанс да стане едва вторият отбор на AFC (Балтимор), който постигна 10 победи през сезона и да заеме преднината си на върха на AFC East, но вместо това беше изхвърлен от първото място в AFC, след като позволи на Уил Левис и титаните да отбележат два гола в последните три минути в понеделник, за да отстранят разочарованието.

Начинът, по който Делфините (9-4) реагират на най-лошата си загуба за сезона, ще бъде от решаващо значение. След като домакинстват на Ню Йорк Джетс (5-8) в неделя, графикът на Делфините се влошава значително с домакински мач срещу Далас, пътуване до Балтимор и реванш срещу Бъфало Билс — от когото загубиха през Седмица 4 — в редовния си мач -финал на сезона.

„Ако това е нещото, от което се нуждаехме, за да влезем в тази надпревара за плейофите и декемврийския футбол, тогава това е, от което се нуждаем“, каза крайният защитник Алек Инголд. „Вие приемате този като мъж, гледате се в огледалото и се връщате назад и се подобрявате. Приемате това усещане за парене, този удар в корема като урок, че не можете да оставите играта там.“

Делфините все още до голяма степен контролират съдбата си до края на сезона – те ще победят AFC първи поставени и предимство на домашното поле в плейофите, ако спечелят оставащите четири мача от графика си.

Те вероятно ще трябва да станат по-здрави, за да направят това. Над играта в понеделник беше здравословното състояние на звездния ресивър Тайрийк Хил, който изигра само 34 щраквания поради контузия на глезена, получена през първата четвърт.

Хил каза след мача, че се опитва да овладее болката в левия си глезен, докато влизаше и излизаше през по-голямата част от второто полувреме, но не можеше да намали и да промени посоките, както обикновено.

Що се отнася до бъдещия му статус, Хил каза, че винаги очаква да бъде на разположение за игра.

„Това никога не е въпрос в главата ми“, каза Хил. „Това никога не е нещо, за което бих си помислил. Но ако треньорите дойдат при мен, ако видят нещо в сканиранията, когато получа тези сканирания, те казват „хей, Рийк, можеш да седиш“, аз го правя. Но тъй като съм аз, не искам да стоя настрана. Искам да мога да помогна на този отбор по какъвто и да е начин, а аз съм такъв. Просто не искам да пропускам никакви игри.“

КАКВО РАБОТИ

С колебливото си подаване, Маями се втурна на 158 ярда, воден от Рахийм Мостърт, който имаше 96 ярда при 21 занасяния. Мостърт има най-добрите 16 бързи тъчдауна в НФЛ този сезон.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Делфините бяха 2 от 5 в червената зона и загубиха опипване на Титаните 2 при лошо размяна на куотърбек-център при първото им притежание. Конър Уилямс, титулярният център на Маями, падна с контузия в коляното през първата четвърт и не се завърна. Неговият заместник, Лиъм Айхенберг, участва в лошия удар и също имаше две приети дузпи срещу него.

ЗАПАСИ СЕ

Бъркащите бекове. Мостърт имаше бързи резултати от 3 и 5 ярда, които изведоха Делфините напред с два тъчдауна в четвъртия. Новобранецът De’Von Achane изпълни средно 6,7 ярда на 7 носания за 47 ярда.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

Защитата. Координаторът на защитата Вик Фанджо не е известен с блицовете, но новобранецът на Титаните Уил Левис беше едва притиснат, докато водеше два тъчдауна в последните минути. Маями също имаха само едно изхвърляне в мача, след като получиха поне два във всеки от последните си 10 мача.

Делфините също играеха с няколко резервни играчи във втория си отбор поради контузии на титулярите си. Безопасността Джевън Холанд пропусна втория си пореден мач заради контузия в коляното. Другата титулярна защита на Маями ДеШон Елиът пропусна голяма част от второто полувреме заради контузия. И двамата резервни защитници, Брандън Джоунс и Илайджа Кембъл, участваха в двете късни удари на Титаните за отбелязване на голове.

ТРАВМИ

Треньорът Майк Макданиел каза във вторник, че Уилямс е претърпял контузия в ACL в края на сезона срещу Титани. ... Хил е ден за ден с контузията на глезена. ... Елиът е в протокола за сътресение на НФЛ след докладване на симптоми.

КЛЮЧОВО НОМЕР

1,542 — 61-те ярда, получени на Хил в понеделник, му дадоха 1,542 за сезона, което все още го поставя в крачка за първия в историята сезон на получаване на 2,000 ярда.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

Делфините победиха Ню Йорк Джетс като гост през седмица 12 и ще се изправят отново срещу тях в неделя.