DeLuca остава горещ с Хоумър и 4 RBIs, докато Rays победи Clevinger и White Sox с 8-2
AP News | 2024-05-07 | 03:41:03

ST. ПЕТЕРБУРГ, Флорида (АП) — Джони ДеЛука продължи своята гореща серия с хоумър и четири RBI, а Тампа Бей Рейс победи Майк Клевинджър и Чикаго Уайт Сокс с 8-2 в понеделник вечер за четвъртата си поредна победа.

DeLuca участва в 10 ръна в четири мача, след като беше отстранен със счупена дясна ръка през целия сезон.

ДеЛука направи сингъл от два ръна във втория от три ръна срещу Клевинджър и удари удар от два ръна срещу Джаред Шустър по време на петия от три ръна, което направи резултата 7-2.

Клевинджър (0-1) беше извикан от Triple-A Charlotte преди мача и допусна четири ръна, шест попадения и четири проигравания без страйк аут над два ининга в сезонния си дебют.

Клевинджър започна късно този сезон, след като финализира едногодишен договор за $3 милиона на 4 април. Той отбеляза 9-9 с 3.77 ERA и два пълни мача в 24 старта с Уайт Сокс миналия сезон, преди да стане свободен агент.

Томи Фам отбеляза хоумър с два ръна за най-лошия Уайт Сокс в AL (8-27), който спечели две поредни победи и пет от девет. Чикаго помете домакинска серия от три мача с Рейс на 26-28 април.

Еразмо Рамирес (2-0) замени титуляра Тайлър Александър с двама и нито един аут в петия и излезе от задръстването. Рамирес спечели и при победата на Рейс със 7-6, 10 ининга над Ню Йорк Метс в неделя.

Александър се отказа от два ръна и четири попадения в четири ининга с повече.

Харолд Рамирес от Тампа Бей отбеляза четири попадения.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Уайт Сокс : RHP Доминик Леоне отиде на 15-дневно IL със стягане в долната част на гърба.

Лъчи: ОТ Джош Лоу (косо и подколенно сухожилие) направи дебюта си за сезона и достигна 2 за 5.

Уайт Сокс RHP Майкъл Сорока (0-3, 6.48 ERA) и Рейс RHP Зак Ефлин (1-4, 4.17) са титуляри във вторник вечер.