ДеМар ДеРозън, Андре Дръмонд водят Булс пред Гризлис със 118-110
AP News | 2024-02-09 | 06:01:48

МЕМФИС, Тенеси (АП) — ДеМар ДеРозън вкара 30 точки, Андре Дръмънд добави 21 точки и 13 борби, а Чикаго Булс се събраха през четвъртата четвърт да победи Мемфис Гризлис със 118-110 в четвъртък вечерта.

Никола Вучевич имаше 20 точки и 10 борби, а Коби Уайт също вкара 20 за Булс, които спечелиха втората си поредна победа и трета от четири. Дръмонд вкара 10 от 11 от полето.

Джарън Джаксън-младши вкара 28 точки за Гризлис, преди да отпадне в четвъртата четвърт. Джи Джи Джаксън добави 27 точки, а Санти Алдама вкара 15. Винс Уилямс-младши записа 13 точки, 11 борби и осем асистенции за Мемфис, който загуби седмата си поредна загуба.

Както се случи няколко пъти този сезон, Мемфис не можа да задържи преднина в четвъртата четвърт с импровизирания си състав.

Нито един отбор не водеше с двуцифрен резултат и Мемфис имаше предимство от 81-80, влизайки четвърти. Гризлис увеличиха преднината си до шест точки, но Булс поеха контрола с пробив от 19-6 за преднина от 104-97.

Гризлис са използвали 31 стартови състава с 18 играчи, които са стартирали поне веднъж този сезон. По-рано в четвъртък Мемфис размени нападателя Дейвид Роди със Сънс.

Джарън Джаксън се завърна за Гризлис, след като пропусна предишните два мача поради болка в дясното бедро. Той имаше 13 точки през първата четвърт и 18 на полувремето.

Мемфис водеше с 56-52 на почивката, въпреки че Булс стреляха с 55% за полувремето, като Дръмонд отбеляза и петте си удара. Чикаго навреди на каузата си с 10 загуби през първото полувреме.

Булс: В Орландо в събота, тъй като тяхното пътуване с четири мача продължава.

Гризлис: В Шарлът в събота.