Денис, Бриджис помагат на Бейлър № 14 да се отдръпне от Синси за победа в големия 12 турнир с 68-56
AP News | 2024-03-15 | 06:09:49

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Рей Джей Денис се отърси от труден старт, за да вкара 13 точки, Джалън Бриджис имаше 12 точки и осем борби и номер 14 Бейлър се отдръпна през второто полувреме за победата с 68-56 над Синсинати на четвъртфиналите на турнира Big 12 в четвъртък вечер.

Ив Миси добави 12 точки и Ja'Kobe Walter имаше 11 за третия поставен Bears (23-9), който напредна до своя осми полуфинал под ръководството на Scott Drew. Те ще се изправят срещу седмия класиран щат Айова в петък вечер, докато преследват първата си турнирна титла.

Дан Скилингс-младши имаше 15 точки за номер 11 в схемата Bearcats (20-14). Джон Нюман III и Джизъл Джеймс добавиха по 12 всеки.

Bearcats бяха принудени да започнат похода си на Големия 12 турнир срещу Западна Вирджиния във вторник, афера с висок резултат, в която изразходваха много енергия. Но те все пак се върнаха на следващата вечер, за да победят номер 16 в Канзас, възползвайки се от отбор, в който липсваха всички американски кандидати Хънтър Дикинсън и Кевин Маккулар младши.

Те все още се търкаляха в началните минути срещу Мечките, почти сякаш ги хванаха изненадани. Скилингс продължи оттам, където спря с представянето си от 25 точки срещу Джейхоукс, а Синсинати натрупа ранна преднина.

Бейлър в крайна сметка се успокои и направи равенство в рамките на 26-24 до полувремето на мача с ниски резултати.

Уморените крака – и може би уморените умове – най-накрая изглежда се появиха за Bearcats през второто полувреме.

Когато не обръщаха топката с небрежни пасове и хлъзгави пръсти, те вдигаха удари, които непрекъснато оставаха къси. Синсинати също изглеждаше малко по-бавен в защитата, където Денис се отърси от 0-за-7 в първото полувреме от полето, като удари поредица от полета, преди да изтощи тройка, която даде преднина на Бейлър от 47-33 с 11 1/2 минути до края.

Bearcats успяха да направят серия от 10-0, за да се върнат в надпреварата, но така и не успяха да си върнат лидерството.

Синсинати не е участвал в турнира на NCAA от 2019 г., когато Мик Кронин все още беше треньор. Bearcats ще разберат в неделя дали са успели или ще играят в NIT за втора поредна година.

Бейлър победи Cyclones в единствената им среща по-рано този сезон, когато Джейдън Дън отбеляза 2 секунди преди края за победа със 70-68 в Уейко, Тексас. Мачът вероятно е най-запомнен с първото изгонване на треньора на Bears Скот Дрю в кариерата.