Дерик Кар преодолява скорошни наранявания и тежък старт, изведе Сейнтс пред Пантерите 28-6
AP News | 2023-12-10 | 23:41:18

НЮ ОРЛЕАНС (АП) — Дерик Кар се завърна след скорошно сътресение и наранявания на горната част на тялото, за да хвърли пасове за тъчдаун на Крис Олаве и Джими Греъм, и Ню Орлиънс Сейнтс победиха нещастния Каролина Пантърс с 28-6 в неделя.

Алвин Камара пробяга 9 ярда за тъчдаун, когато Ню Орлиънс (6-7) се захлузи с три мача и стигна до равенство с Атланта (6-7) и Тампа Бей (6-7) за първо място в слабия NFC South.

Каролина (1-12) помогна на Ню Орлиънс с няколко лошо изпълнени игри на специални отбори . Пантерите загубиха шест поредни загуби за втори път този сезон.

Опитът за удар на Джони Хекер през втората четвърт беше потушен от защитника на светците Нефи Сюел. Д’Марко Джаксън извади това, което официално се смяташе за тъч и го върна на 8 ярда за тъчдаун, който даде преднина на Ню Орлиънс с 14-3.

Докато светците спечелиха за първи път от 5 ноември, разочарованите фенове в Superdome не се поколебаха да освиркват атаката на Ню Орлиънс, когато тя заседна в 10-ката и Блейк Груп пропусна опит за гол от 29 ярда.

Те го направиха отново, когато Кар беше засечен в края на първото полувреме от дефанзивен край Дерик Браун, който удари пас през средата на шлема на гарда Сезар Руис и го улови при отскочилата топка близо до халфа.

Играйки една седмица след като напусна мач със сътресение, както и наранявания на ребрата и рамото, Кар имаше само 37 ярда, преминаващи през три и повече четвърти. Той завърши 18 за 26 за 119 ярда.

Първото подаване на Кар от 10 ярда или повече дойде през четвъртата четвърт, когато той откри решаваща серия с подаване от 43 ярда към новобранеца А.Т. Пери, който направи гмуркане в Каролина 20. След това Кар намери Джими Греъм за 12 ярда на трети и 9, за да настрои своя пас от 7 ярда към Олаве, който не беше тренирал цяла седмица поради заболяване.

Кар добави пас от 4 ярда към Греъм – третата TD на ветерана от тайт енда този сезон – късно в мача, след като Пантерите обърнаха топката при падания на собствената си територия.

Пантерите не помогнаха много на собствената си кауза, спирайки два пъти в рамките на Светците 20 през второто полувреме и реализирайки само един от два гола от игра в тези владения. Те също паднаха 1 от 7 на четвърто място.

Борбите на новобранеца Брайс Йънг през целия сезон продължиха. Първият цялостен избор на проект завърши 13 от 36 за 137 ярда и загуби опипване през първото полувреме. Уволняван е четири пъти.

ТРАВМИ

Пантери: LG Джъстин МакКрей получи помощ от терена с контузия на десния прасец след първата игра от битка.

Пантерс: домакин на Атланта в неделя.

Светци: Домакин на Ню Йорк Джайънтс в неделя.