DeRozan изпълнява в последната минута, Curry пада, докато Bulls победи Warriors със 125-122
AP News | 2024-03-08 | 07:50:06

САН ФРАНЦИСКО (AP) — DeMar DeRozan реализира игра за три точки 26 секунди преди края, след като удари ключов скок в 43-ата секунда марка по пътя си към 33 точки, а Чикаго Булс победиха Голдън Стейт Уориърс със 125-122 в четвъртък вечерта, след като Стивън Къри накуцваше и отиде в съблекалнята в последните минути.

Клей Томпсън постави Уориърс водят с тройка 40 секунди до края, преди Дерозан да се предаде отново в третата поредна победа на Чикаго.

Къри напусна с 3:51, след като отбеляза 15 точки, докато Томпсън завърши с 25 точки.

p>

Никола Вучевич имаше 33 точки, 11 борби и пет асистенции за Чикаго, като вкара изравнителна тройка при оставащо време 2:49. Булс спечелиха за четвърти път в пет мача и прекъснаха поредица от осем загуби на домашния паркет на Голдън Стейт с първата си победа в Bay Area след победата със 113-111 в продължение на 27 януари 2015 г.

Джонатан Куминга вкара 19 точки за Голдън Стейт, което е неговото 40-то двуцифрено представяне в последните 42 мача, докато Дреймънд Грийн отпадна с фаул 58 секунди преди края, като записа трипъл-дабъл от 11 точки, 12 асистенции и 10 борби като двата отбора изиграха втората вечер от последователни срещи.

Скокът на Крис Пол с 9:09 до игра дръпна Уориърс до 100-97, а Томпсън удари скок, за да доведе Голдън Стейт до 105-104 с 6:47 преди края. След таймаут на Булс, ДеРозан отговори.

Уориърс изглеждаха малко прекарана нощ, след като надиграха Бъкс с 32-9 през четвъртата четвърт и направиха 37 асистенции.

Къри започна с 1 за 7, като пропусна четири от първите си пет опита за 3 точки, за да вкара само пет точки до полувремето, докато Голдън Стейт изоставаше с 63-59 на почивката. Той се свърза от дълбочина с 9:35 оставащи в третия.

Треньорът на Чикаго Били Донован каза преди мача, че асистентът на Булс Крис Флеминг няма да бъде изправен пред дисциплина от лигата, след като се е свързал с Джон Колинс в последните секунди от победата със 119-117 срещу Юта в сряда вечерта. Биковете поддържаха комуникация с офиса на лигата и Донован каза, че няма индикации, че Флеминг ще бъде изправен пред глоба или отстраняване.

Кавдата с участието на Флеминг почти коства играта на Чикаго. DeRozan беше в два отбора и беше фаулиран с оставащи 9,3 секунди, когато нещата се разгорещиха. Флеминг изглежда се опита да задържи Колинс и го избута, а Колинс се приближи до треньора.

Булс: в Лос Анджелис Клипърс в събота вечер.

Уориърс: домакин на Сан Антонио в събота вечер.