ДеРозан, Карузо осветяват, докато Булс побеждават Тимбъруулвс със 109-101
AP News | 2024-04-01 | 03:40:34

МИНЕАПОЛИС (АП) —

ДеМар ДеРозан има 27 точки и осем асистенции, а Алекс Карузо добави 21 точки за сезон- високи седем тройки, докато стрелящият Чикаго Булс победи Минесота Тимбъруулвс със 109-101 в неделя.

Никола Вуцевич имаше 19 точки и осем борби, Коби Уайт вкара 17, а Айо Досунму добави 13 за Булс , който стреля 52,5% от пода, включително 58,6% от диапазона за 3 точки.

Антъни Едуардс поведе Тимбъруулвс с 22 точки и 11 борби, но имаше и шест от 14-те подигравания на Минесота. Руди Гобер имаше 19 точки и 10 борда, Майк Конли завърши с 19 точки и седем асистенции, а Наз Рийд имаше 14 точки за Тимбъруулвс, които се опитваха да спечелят място в плейофите на Западната конференция.

Това също беше Първият домакински мач на Минесота, откакто собственикът Глен Тейлър прекрати разговорите за продажба на отбора, като каза в четвъртък, че Алекс Родригес и Марк Лоре са пропуснали крайния срок за закупуване на мажоритарен дял във франчайза.

Тейлър и съпругата му Беки присъстваха на обичайните си места край корта в неделя, докато Родригес и Лоре не се появиха.

Минесота изоставаше с цели 16 през третата четвърт. Но Уулвс се отдръпнаха, като най-накрая поведоха с 98-96 при игра за 3 точки на Гобер при оставащи 5:21. Това беше част от серия 9-0, която вдигна на крака препълнената публика на Target Center.

Но ДеРозън отговори с кражба и преход, след което скри 3, за да върне Булс на върха.

След това Карузо вкара седмата си тройка и Уайт вкара при бърз пробив, когато Булс поведоха със 106-99 с 2:03 преди края.

Карузо пламна през първата четвърт, като направи и четирите си опита за 3 точки, докато Булс постигнаха 65% като отбор и поведоха с 33-22 след една четвърт.

Минесота намали преднината до шест в началото на втората четвърт, но Вучевич отбеляза сет шот, обратен скок и тройка, за да завърши серия от 12-2, която постави Булс на върха 52-36. Дерозан вкара девет точки в последните три минути на четвъртината и Чикаго водеше с 64-54 на почивката.

Булс: домакин на Атланта в понеделник.

Timberwolves: Домакин Хюстън във вторник.