ДеРозан, Вуцевич водят Булс срещу Пейсърс със 125-99, за да сложат край на поредицата от 3 загуби
AP News | 2024-03-28 | 04:48:33

ЧИКАГО (AP) — ДеМар ДеРозан вкара 27 точки, а Никола Вуцевич добави 22 с 12 борби, за да изведе Чикаго Булс пред Индиана Пейсърс 125-99 в сряда вечерта, за да се захване с три мача.

Коби Уайт имаше 18 точки, за да помогне на Чикаго да вземе серията за сезона от Индиана с 3-1.

Андрю Нембхард вкара 18 точки за Пейсърс, които завършиха пет мача при резултат 3-2 и останаха на шесто място в Източната конференция.

Чикаго ограничи Паскал Сиакам до 14 точки, след като двукратният играч на звездите отбеляза 25 или повече в четири поредни мача и съответно 36 и 31 в последните си два. Пейсърс бяха държани на 40% стрелба, докато Булс стреляха 50% в често небрежна игра.

Айо Досунму вкара 17 при 7-за-11 стрелба, включително 3 за 5 при 3 точки. Андре Дръмонд добави 14 точки и 11 борби от резервната скамейка за Чикаго, девети в Изтока.

Биковете поеха контрола в края на втората четвърт, като надиграха и победиха Пейсърс с 22-6 във финала 6:24 за да изгради преднина от 64-43 на полувремето. Чикаго отбеляза 55,6%, докато Индиана изостана с 35% през първото полувреме.

Вучевич поведе с 15 точки през полувремето и помогна да предизвика скока с стрелба от 7 за 11. Досунму имаше 11 точки на полувремето.

Индиана отбеляза първите седем точки през второто полувреме, за да започне обрат, който намали преднината на Булс до 71-64 с малко повече от четири минути до края на третата четвърт, когато T.J. Макконъл отбеляза чифт наказателни удара. Пейсърс обаче не стигнаха по-близо от седем.

DeRozan, Drummond и Dosunmu помогнаха да осуетят Пейсърс с навременни кошове, които върнаха инерцията в края на третата част и направиха 87-74 след четвъртта.