Девин Букър отбелязва 35 точки, Кевин Дюрант добавя 24, за да помогне на Слънцата да победят Рокетс, 110-105
AP News | 2024-03-01 | 06:56:34

ФЕНИКС (AP) — Девин Букър отбеляза 35 точки, Кевин Дюрант добави 24 и Финикс Сънс удържаха Хюстън Рокетс 110-105 в четвъртък вечерта, за да открият серия от два мача.

Отборите ще се срещнат отново във Финикс в събота вечер.

Букър вкара 20 точки през първата четвърт, за да помогне дават на Слънцата преднина от 18 точки, която никога няма да отстъпят. Той отбеляза най-малко 20 точки в най-високите шест четвърти в НБА този сезон.

Юсуф Нуркич добави 16 точки, 13 борби и три блокади, преди да отпадне фаул. Брадли Бийл пропусна петия си пореден мач заради контузия в подколянното сухожилие.

Слънцата поведоха с 86-75 в последната четвърт. Хюстън намали предимството до шест в средата на четвъртата, но Букър отговори незабавно с тройка, за да върне преднината на девет.

Това доведе до кратка схватка между Букър и Кем Уитмор от Хюстън, които и двамата получиха технически фалове. Нуркич блокира два пъти Уитмор при последвалото притежание, което предизвика огромен рев от публиката на домакините.

Настроенията останаха горещи през следващите няколко минути — Алперен Сенгун от Хюстън направи фаул и след това получи два бързи технически удара, с което спечели изгонване.

Букър удари и двата технически наказателни удара, Нуркич го последва с двата си наказателни удара от фаул на Сенгун и това увеличи преднината на Сънс до 99-84. Рокетс щяха да намалят тази преднина до четири с 16,9 секунди до края, но Ройс О’Нийл отбеляза две наказателни удара, за да прекрати заплахата.

Джейлън Грийн поведе Хюстън с 34 точки. Фред ВанВлийт добави 21. Рокетс се свързаха само с 11 от 45 тройки.

Финикс спечели седем от последните си 10 — и девет поредни у дома — докато се опитва да остане в първите шест от надпреварата за плейофите на Западната конференция и избягване на турнира за игра. Плъзгащите се Рокетс загубиха осем от 10.

Голямата първа четвърт на Букър доведе Слънцата до преднина от 33-17. Четирикратният играч на звездите направи 8 от 10 удара от полето, включително тройка от 33 фута в последните секунди.

Финикс се задоволи с преднина от 64-53 на полувремето. Букър имаше 26 точки преди почивката, докато Грийн водеше Хюстън с 21.