Девин Букър предизвиква голямо 4-то тримесечие, Сънс се събират, за да победят Уизардс със 112-108
AP News | 2023-12-18 | 06:01:04

ФЕНИКС (AP) — Девин Букър се отърси от неравностойна стрелба вечер, вкарвайки 11 от своите 27 точки през четвъртата четвърт, и Финикс Сънс преодоля дефицит от 16 точки, за да победи Вашингтон Уизардс със 112-108 в неделя вечерта.

Букър пропусна шест от седем опита за 3 точки през първите три четвърти, след което се свърза с чифт, когато Сънс се върнаха от пасив от осем точки, за да започне последния период. Букър също имаше осем асистенции.

Кевин Дюрант поведе Слънцата с 28 точки, включително забивка при игра за три точки в последната минута. Юсуф Нуркич имаше 17 борби.

Финикс надигра Вашингтон с 31-19 в четвъртия, за да прекъсне серия от две загуби и да остане над .500 при 14-12. Слънцата бяха 7 от 31 от диапазон от 3 точки и направиха 17 подмяна.

Даниел Гафърд имаше 26 точки и 17 борби за Уизардс, които паднаха до 4-21 в неуспешен опит да спечелят последователни мачове за първи път този сезон. Вашингтон победи Индиана в петък вечер, след като загуби 15 от предишните си 16 мача. Тайъс Джоунс също отбеляза 22 точки, а Кайл Кузма добави 17 преди да отпадне.

Бившият магьосник Брадли Бийл отпадна за Сънс, след като изкълчи десния си глезен в петък вечер срещу Ню Йорк. Той току-що се беше завърнал в предишния мач на Сънс, след като пропусна 12 мача поради контузия в гърба. Треньорът на Сънс Франк Фогел каза преди мача, че в понеделник трябва да има актуална информация за състоянието на Бийл.

С отсъствието на Бийл, Насир Литъл направи първия си старт за сезона. Ерик Гордън се завърна с 12 точки, след като пропусна последните два мача поради контузия на десния крак.