Деймиън Лилард вкарва 16 в 4-та четвърт, а Бъкс удържа ЛА Клипърс със слаби играчи 124-117
AP News | 2024-03-10 | 23:48:34

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Деймиън Лилард вкара 16 от своите 35 точки в четвъртата четвърт на Милуоки Бъкс първа победа в гостуването им в Калифорния, 124-117 над Лос Анджелис Клипърс с малко играчи в неделя.

Лилард отбеляза три от седемте си тройки по време на звездна стрелба в четвъртата, докато Янис Адетокумбо имаше 34 точки, 10 асистенции и седем борби, когато Бъкс се възстановиха от поредните загуби от Голдън Стейт и Лейкърс, като надиграха Клипърс, които играха без Кауай Леонард и Пол Джордж.

Джеймс Хардън имаше 13 точки при стрелба от 5 от 16 и 11 асистенции, докато играеше без двамата си съотборници суперзвезда, които и двамата не участваха във втория домакински мач на отбора за по-малко от 24 часа. Леонард и Джордж играха много при победата на Лос Анджелис над Чикаго в събота следобед и Клипърс решиха да дадат почивка на възпаленото ляво слабина на Леонард и възпаленото ляво коляно на Джордж.

Норман Пауъл вкара 20 от своите 26 точки през второто полувреме за Клипърс, които вече бяха без контузения Ръсел Уестбрук. С повече от 57 точки на игра, премахнати от техния състав, Клипс все пак дадоха труден мач на друг отбор, който се бореше за шампионата преди последните минути.

Преди мача треньорът Тайрон Лю нарече графика на Клипърс за уикенда „много екстремен“. Клипърс няма да се сблъскат с толкова много препятствия по отношение на графика през следващата година, когато се преместят от арената, която споделят с Лейкърс и Лос Анджелис Кингс от НХЛ, в новия Intuit Dome в Ингълуд.

Шест дни след победата на Бъкс със 113-106 над Клипърс в Милуоки, Лилард и Адетокумбо най-накрая поеха контрола през участъка от реванша, за да избегнат първата серия от три загуби на Бъкс от един месец.

Нито един от отборите не водеше с повече от осем точки през целия ден, докато Лилард не отбеляза три наказателни удара и тройка при последователни притежания за по-малко от две минути игра.

Хардън не беше в най-добрата си форма, пропусна седем последователни удара през първото полувреме и завърши 1 за 6 при тройки.

P.J. Тъкър вкара първия си кош от 14 ноември за Клипърс през първата четвърт, завършвайки със седем точки. Ветеранът не е пробил ротацията на Клипърс, откакто беше придобит от Филаделфия заедно с Хардън и беше глобен със $75 000 от НБА за публична кампания за размяна близо до крайния срок.