Действащият шампион на NCAA UConn оглавява групата на Източен регион като номер 1 в общото семе в March Madness
AP News | 2024-03-17 | 00:48:18

Кънектикът откри сезона с несигурност относно това доколко Хъскитата ще заменят основните фигури от миналогодишното представяне на националния шампионат.

На всички въпроси е отговорено.

Вторият класиран Huskies (31-3) влезе в турнира на NCAA като общ номер 1 в семената, оглавявайки групата на Източния регион, която се провежда близо до дома. И те прекараха дълги участъци от този сезон, изглеждайки като влак-беглец в надмогващи противници и преследвайки първата повторна титла в колежанския баскетбол от 17 години.

Те ще започнат с първото си най-високо място в региона след финалната четворка през 2009 г. и общо шести път. Петкратните шампиони играят отворена игра в петък срещу 16-ия поставен Стетсън в Бруклин, Ню Йорк.

UConn оглавява група, която включва седмия в класирането щат Айова като 2-ри поставен, номер 13 Илинойс като 3 и номер 12 Auburn като 4. Това е трудно предизвикателство, като се има предвид, че Cyclones (Big 12), Illini (Big Ten) и Tigers (Southeastern Conference) всички спечелиха своите турнири от лигата тази седмица.

„Знам, че никога не сме получавали поставен номер 1 в историята на програмата“, каза треньорът Дан Хърли, след като Хъски спечелиха първата си титла от Големия източен турнир от 2011 г. насам в събота вечерта, „така че това е група, която изглежда да твориш история на място, където е трудно да се направи история.“

Анализът на Хърли отиде още една крачка напред, като добави, че UConn е „очевидно най-добрата програма в страната тази година“.

Трудно е да се твърди обратното.

UConn води страната в коригираната класация на офанзивната ефективност на KenPom, влизайки в неделните финални мачове преди турнира, със средно 126,6 точки на 100 притежания за най-добрата резултатност от 2018 г. насам шампионът Виланова (127,8 ). Хъскис също се класират по коригирана отбранителна ефективност (94,4), присъединявайки се към Аризона и Обърн като единствените отбори, класирали се в топ 15 и в двете категории.

Скобата включва три отбора от миналогодишния изненадващ квартет на Финалната четворка, с националния вицешампион Сан Диего Стейт като номер 5 в семената и Флорида Атлантик се регистрира като номер 8.

Останалата част от групата включва BYU като номер 6 в семето, Вашингтон щат като номер 7, Northwestern като номер 9 и Дрейк като номер 10. Duquesne се регистрира като 11-семена, след като спечели Atlantic 10 Tournament, следван от UAB, Yale, Morehead State, South Dakota State и Stetson.

Регионалните турнири ще се проведат в Бостън, на около 85 мили югозападно от кампуса на Huskies' Storrs.