Дейтън № 21 се възстановява след загубата миналия уикенд с 83-61 от Джордж Вашингтон
AP News | 2024-01-31 | 04:17:03

ДЕЙТЪН, Охайо (AP) — ДаРон Холмс II имаше 25 точки и 12 борби, докато Дейтън № 21 се възстановява от първата си загуба след повече от два месеца, за да победи Джордж Вашингтон 83-61 във вторник вечерта.

Нейт Сантос и Коби Бреа добавиха по 17 за Флайърс (16-3, 6-1 Атлантик 10), чиято загуба от пет точки от Ричмънд миналата събота сложи край на поредица от 13 победи и ги остави пет места в Топ 25 на AP.

Дарън Бюканън-младши изпревари GW с 13 точки и осем борби, а Джеймс Бишоп IV имаше 10 за GW (14-7, 3-5), който загуби четвъртата си поредна загуба игра.

Проблемите с ранната стрелба отново измъчиха Дейтън, който отбеляза само 33,9% при загубата от Ричмънд. Във вторник Флайърс пропуснаха първите си пет удара, преди Бреа и Енох Чийкс да ударят една след друга тройки.

Стартът на Джордж Вашингтон беше още по-лош. Революционерите потопиха само един от първите си 10 удара и бяха 1 за 11 от 3 точки, когато Дейтън покачи с 10 при 7:42 до края на полувремето. Флайърс водеха с 38-24 на полувремето.

Дейтън водеше с цели 26 през второто полувреме.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Джордж Вашингтон: Стрелба само с 29% през първото полувреме постави Революционерите в дупка. Те продължиха да стрелят далеч от диапазона от 3 точки - и продължиха да пропускат - уцелвайки само 5 от 29 опита за мача. Оборотите изстреляха 32%.

Дейтън: Флайърс се върнаха на победния път, като най-накрая победиха GW. Те играят четири поредни мача срещу опоненти с рекорди за победи, въпреки че само един (VCU) е над .500 в A-10.

Джордж Вашингтон е домакин на Роуд Айлънд февр. 6.

Дейтън е домакин на Сейнт Бонавентура в петък вечер.