Дейвид Джоунс вкара 28 като номер 23 Мемфис избяга с победа със 77-75 над Вандербилт
AP News | 2023-12-24 | 02:11:04

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Дейвид Джоунс отбеляза 28 точки, включително 21 през второто полувреме, като номер 23 Мемфис успяха да избягат с победа със 77-75 над Вандербилт в събота.

Джейвон Куинърли добави 13 точки за Мемфис (10-2).

Езра Манджон поведе Вандербилт с 22 точки, докато Тасос Каматерос, Джейсън Ривера-Торес и Тирин Лоурънс вкараха по 12 точки, докато Вандербилт (4-8) загуби четвъртата си поредна победа.

Преднината на Мемфис беше оскъдно 75-73, когато Лоурънс реализира чифт наказателни удари на Вандербилт при оставащи 13,3 секунди. Оттам нататък това се превърна в състезание по стрелба на свободни хвърляния, тъй като Джоунс и Джакуалон Робъртс си разделиха чифт свободни хвърляния. След това Куинърли направи едно от две наказателни удара и Мемфис имаше предимство от 77-74 9 секунди преди края. Каматерос направи едно наказателно изхвърляне, намалявайки преднината на Мемфис до 77-75.

Вандербилт имаше шанс във финалната игра, като нахлу топката 3,5 секунди до края. Манджон погледна тройка, но опитът се отби в предната част на ръба и Мемфис оцеля за петата си поредна победа.

Мемфис, който изоставаше на полувремето, засили защитния си натиск за бърз пробег и преднина в началото на второто полувреме. Когато Вандербилт навакса, отборите започнаха да си разменят предимства. Ривера-Торес задържа Вандербилт близо до него с трио от тройки.

Междувременно Комодорите изпитваха затруднения далеч от домашния си корт в Нешвил, мачът с Мемфис беше първият истински пътен тест за Вандербилт и е 0 -3 на неутрални сайтове този сезон. Контузии измъчваха Commodores в различни моменти през сезона.

Вандербилт не изглеждаше ролята през първото полувреме. Защитата на Vandy създаде проблеми за половината на Tigers, което доведе до пропуски и лоша стрелба. Атаката на Мемфис не беше синхронизирана, докато Commodores стреляха 50% през полувремето. Това допринесе за преднина на Commodores 36-35 в антракта.

Вандербилт: Въпреки че се справяха с контузии, Commodores причиниха главоболие на Мемфис през целия мач с натиска си в защита. Commodores загубиха игри от по-слаби опоненти този сезон, но усилията срещу Memphis бяха възхитителни.

Memphis: Tigers изглеждаха извън синхрон през по-голямата част от мача, докато Джоунс не пое контрола през второто полувреме.

NAE’QWAN ИГРАЕ

Трансферът на Канзас Стейт Nae’Qwan Tomlin, обявен за подходящ по-рано тази седмица, се появи за първи път за Тигрите. Високият 6 фута 10 нападател, който оказа влияние върху следсезонното представяне на Wildcats през миналия сезон, беше уволнен от щата Канзас след сбиване в бар в Манхатън, Канзас. Той влезе в игра през първото полувреме и веднага заби тройка. Той завърши с осем точки за 15 минути.

Вандербилт: домакин на Дартмут на 30 декември.

Мемфис: домакин на Остин Пей на 30 декември.