Дейвид Джоунс вкарва 19, номер 19. Мемфис отдръпна във 2-ро полувреме за победа с 81-70 над Остин Пий
AP News | 2023-12-31 | 04:40:33

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Дейвид Джоунс вкара 19 точки, Нае'Кван Томлин имаше 12 точки и 14 борби и номер 19 Мемфис използва рали през второто полувреме, за да се отдръпне от Остин Пий с 81-70 в събота вечер.

Дези Джоунс поведе Гуверньорите (7-8) с 20 точки, правейки 7 от 18 изстрела и 4 от 10 извън дъгата. Той грабна и девет борби. Дез Уайт завърши с 11 точки.

Както направиха и преди седмица срещу Вандербилт, Тигрите (11-2) изглеждаха по-слаби от конкуренцията през първото полувреме. Нападението имаше малък поток, защитата на Гувернърс надиграваше Мемфис и Остин Пий печелеше бързите игри.

Късна тройка на Джейкуон Уолтън даде преднина на Мемфис с 37-34 на полувремето.

Остин Пий все още имаше едно притежание на топката в 12-ата минута на второто полувреме, но Мемфис направи серия от 15-3 за първата си двуцифрена преднина.

Предимството на Мемфис достигна 16 след шест минути оставащи, достатъчно за Мемфис да спечели шестия си пореден мач.

Остин Пий излезе с повече желание в началото, и това държеше гуверньорите близо през първото полувреме. Те поддържаха темпото до средата на второто полувреме, когато стрелбата им падна, което позволи на Мемфис да натрупа преднина.

Мемфис беше небрежен през първото полувреме и не отговаряше на националното си класиране. Това доведе до малка преднина на полувремето. Мемфис най-накрая показа своите атлетични способности през второто полувреме. Както обикновено се случва, Джоунс помогна за разпалването на ралито.

Остин Пий: Открива конференцията Atlantic Sun в Bellarmine в четвъртък.

Мемфис: Открива конференцията на AAC в Тълса в четвъртък.