Дейвид Пастрнак отбелязва хеттрик, Бруинс победи Авеланш с 5-2; Кейл Макар пада малко по-малко от Боби Ор
AP News | 2024-01-19 | 05:16:21

БОСТЪН (АП) — Дейвид Пастрнак вкара в началната смяна на мача, отбеляза два застрахователни гола в края на третия период и Бостън Бруинс удържаха нажежения Колорадо Авеланш 5-2 в четвъртък вечерта.

Джейк ДеБруск и Якуб Лауко също отбелязаха за Бруинс, които спечелиха третата си поредна победа и се подобриха до 8-1-3 в последните си 12 мача.

Кейл Макар от Колорадо събра една асистенция, но не му достигна точка, за да се изравни с члена на Залата на славата Боби Ор като най-бързия защитник, събрал 300 точки в кариерата си в НХЛ. Ор го направи в 279-ия си мач в кариерата на 13 декември 1970 г. Макар изигра 279-ия си мач в четвъртък и сега има 299 точки в кариерата.

Изигравайки своя шести пореден мач и правейки своя четвърти пореден старт за първи път от плейофите за Купа Стенли през 2022 г., Джереми Суейман направи 30 спасявания за Бостън.

Нейтън Маккинън и Майлс Ууд отбелязаха за Колорадо, който загуби едва за четвърти път в 14 мача.

Осъществявайки своя водещ 37-ми титуляр в лигата, първият играч на звездите Александър Георгиев спря 26 изстрела.

Първият гол на Пастрнак доведе Бостън напред с 1-0, когато крилото на звездите стреля с китка от слот, който победи Георгиев на лявата греда 44 секунди след началото на надпреварата.

Той добави резултат от пауърплей при 2:36 до края на мача, след което вкара празна врата за лидерския си отбор 29-и на сезона.

Lauko пренасочи подаването на Morgan Geekie към мрежата от ръба на гънката за първия си гол за сезона, за да направи 2-0 в 4:58 на първия. Ууд събра рикоширана топка от таблата и хвърли шайбата между лявата площадка на Суейман и гредата, за да намали изоставането на Колорадо наполовина малко по-малко от 3 минути по-късно.

Бостън поведе с 3-1, когато ДеБруск отбеляза на Паркър Уодърспуун удар от точката в 14:52 на втория период, преди Маккинън да вкара отскочил удар на Джош Менсън с 3:40 до края на втория за своя 24-ти гол. Макар направи втора асистенция за гола, изпращайки напречен пас към Менсън на синята линия.

Макар води като защитник в НХЛ с 53 точки (10 гола, 43 асистенции).

Вратарят на Бостън Линус Улмарк, който не е играл, откакто получи неразкрита контузия на 9 януари, тренира в сряда и се облече като резерва.

Avalanche: Във Филаделфия в събота, завършвайки пътешествие от пет мача.

Бруинс: Домакин на Монреал в двубой от Original Six на дългогодишни съперници в събота вечер.