Дейвид Пастрнак постигна 40 гола, докато Бруинс победи затихващите Пингуинс с 5-1
AP News | 2024-03-09 | 01:16:18

БОСТЪН (AP) — Дейвид Пастрнак постигна 40 гола за трети пореден сезон, а Бостън Бруинс победиха затихващите Питсбърг Пингуинс с 5-1 в събота.

След победата с 4-1 над Торонто в четвъртък Бруинс записаха последователни победи в регулациите за първи път от 20 и 22 януари. Те се борят за най-високия рекорд на НХЛ година след като поставиха рекорди на лигата за победи (65) и общ брой точки (135).

Павел Заха записа два гола и асистенция за Бостън, който има 91 точки. Брад Марчанд и Джейк Дебруск записаха по гол и асистенция, а Линус Улмарк направи 38 спасявания.

Крис Летанг вкара за Питсбърг, а Алекс Неделкович спря 17 удара. Пингвините загубиха пет от шест мача, за да паднат на 13-то място в Източната конференция, далеч зад осмото и последно място в плейофите.

Защитникът на Бостън Хампус Линдхолм се завърна в състава, след като пропусна предишните девет мача с неразкрита контузия.

Pastrnak използва еднократно подаване на DeBrusk от високата позиция за своя важен гол, изпращайки го над Неделкович, за да направи 1-0 в 2:26 на втория период.

Zacha вкара удар от на ръба на гънката за мощен гол, правейки 2-0 в 12:48 на секундата. Маршан пресече предната част на мрежата и мушна бекхендър в горния десен ъгъл при 1:35 до края на периода.

Улмарк спря всичките 14 изстрела в натоварения начален период, включително спасяване с ръкавица при чист пробив на Майкъл Бънтинг. Бантинг беше придобит при сделка с Каролина в четвъртък вечерта.

В търсене на искра, след като се бориха да завършат някои мачове през миналия месец, Бруинс добавиха малко говеждо месо към крайния срок за търговия в петък, придобивайки ветеран нападател Патрик Марун от Минесота и защитник Андрю Пийк от Кълъмбъс. Нито един от тях не е играл в събота.

„Пат Марун е доказан шампион. Той ще добави много водачество към нашата група. Очевидно той също има много настроение,” каза треньорът на Бруинс Джим Монтгомъри за трикратния шампион на Купа Стенли.

Марун спечели Купа Стенли със Сейнт Луис през 2019 г., когато победи Бостън в седем мача, и две шампионски титли с Тампа Бей, който се изправи срещу Бостън в плейофите.

„Чувствам се сякаш Мразят ме тук - каза Марун, усмихвайки се. „Очевидно е имало много чуруликане и много битки с тези момчета.“

Пингвините: Домакин на Едмънтън в неделя.

Бруинс : Изправете се срещу Сейнт Луис в понеделник във финала на домакинството от четири мача.