Дейвис, Инграм помагат на №7 на Северна Каролина да се отдръпне през 2-ро полувреме, за да победи съперника си NC State с 67-54
AP News | 2024-01-11 | 05:41:05

РАЛИ, Северна Каролина (AP) — Ар Джей Дейвис вкара 16 точки, а Харисън Инграм направи най-добрите в кариерата си 19 борби за да помогне на номер 7 Северна Каролина да поеме контрола през второто полувреме и да победи съперника си Северна Каролина Стейт с 67-54 в сряда вечерта.

Първокурсникът Гард Елиът Кадо добави 11 точки и шест асистенции за Tar Heels (12- 3, 4-0 Atlantic Coast Conference), които преминаха през трудната вечер за стрелба и за двата отбора, като най-накрая увеличиха преднината си в средата на второто полувреме. UNC избяга с бърз удар 15-2, като получи страхотно заобикалящо подаване от Cadeau към Armando Bacot за забивка, преди новобранецът да направи два свободни хвърляния, които доведоха UNC до 63-48 близо до 5-та минута.

Дейвис, който е лидер в ACC по вкарване с 20,6 точки на мач, преодоля първото полувреме 2 за 9, за да вкара 11 точки след почивката — включително тройка при 4:06, за да направи резултата 67-50 и до голяма степен накараха буйната домашна публика на Wolfpack.

UNC спечели въпреки стрелбата от 38%.

Кейси Морсел имаше 12 точки и шест борби, за да поведе Глутница вълци (11-4, 3-1), които се бориха в нападение цяла вечер. N.C. State стреля само с 26,9% за мача, включително 2 за 21 от 3 точки, и не успя да отговори, когато UNC започна да увеличава преднината си.

Подновяването на съперничеството беше малко по-бързо тази седмица, като се има предвид, че това беше първият път от 50 години и едва третият път, в който отборите се срещаха с резултат 3-0 или по-добър в ACC.

UNC: Тар Хийлс започнаха с първото си 3-0 в играта на ACC, откакто откриха 8-0 през сезон 2015-16, и постигнаха победа през уикенда на № 21 Клемсън. Сега те имат три пътни победи на ACC в толкова опити.

Н.К. Щат: Стартът на Wolfpack с 3-0 ACC бележи първи за програмата от сезон 2012-13. Но нарушението на N.C. State така и не влезе в ритъм в сряда, с водещия голмайстор D.J. Хорн (14,4 точки на игра) завършва с шест точки при стрелба 2 за 16.

UNC: Тар Хийлс приема Сиракуза в събота.

Н.К. Щат: Играе в Луисвил в събота.