Дейвис отбеляза 24 точки, номер 20 Флорида Атлантик изпревари Тълса 102-70
AP News | 2024-02-04 | 03:41:19

БОКА РЕЙТЪН, Флорида (AP) — Джонъл Дейвис отбеляза 24 точки, Алиджа Мартин и Владислав Голдин отбелязаха по 18 и номер 20 Флорида Атлантик лесно надмина Тулса 102-70 в събота вечер за седмата си поредна победа.

Ник Бойд завърши с 13, а Брайън Грийнли добави 11 за Флорида Атлантик (18-4, 8-1 Американска атлетическа конференция), който остана наравно с Шарлът и Южна Флорида на върха в класирането на лигата. Шарлот успя да победи Източна Каролина по-рано в събота, а USF спечели в Северен Тексас.

Пи Джей Хагърти вкара 25, а Карлъс Уилямс добави 16 за Тълса (12-9, 3-6). Golden Hurricane вкара 27 точки през първото полувреме, след което се нуждаеха само от 10 минути от второто полувреме, за да вкарат следващите си 27, но изоставаха с двуцифрено число през по-голямата част от пътя.

Тайшон Арчи вкара 11 за Тълса, което беше 4 за 28 от 3 точки.

FAU отбеляза шест точки за три секунди в средата на второто полувреме и оттам разликата излезе извън контрол. Дейвис вкара, докато Голдин беше грубо фаулиран, за да започне този удар. Голдин изпълни и двата наказателни удара, три секунди по-късно отново бе фаулиран и направи още два от линията.

Маржът от 32 точки беше вторият най-голям в американски мач този сезон. SMU победи Tulsa с 33 на 20 януари.

Brandon Weatherspoon отиде на основната линия за забивка с 9:18 до края на полувремето, за да започне това, което се превърна в серия 19-1 FAU, която превърна една точка дефицит в преднина от 17 точки — и отне само 4 1/2 минути.

Дейвис и Бойд вкараха по две тройки в тази серия, Тълса пропусна седем последователни удара и преднината на FAU беше 32-15 остава 4:50 до антракта.

Golden Hurricane затвори в рамките на девет по-късно през полувремето, но предимството на FAU беше 40-27 на почивката.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Тълса: Golden Hurricane вече са 0- 6 от 29 декември 2020 г. срещу класирани отбори, 0-11 срещу класирани врагове далеч от дома през последните осем сезона — и 1-7 далеч от дома този сезон. У дома Тълса е с 11-2 и играе четири от следващите си шест мача на собствения си паркет.

Флорида Атлантик: Голдин даде тон с четири забивки през първото полувреме и завърши с най-малко седем гола от игра за за девети път този сезон. Бухалите отидоха в своя център от 7 фута 1 рано и често; мачът беше преди почти 6 минути, преди някой освен Голдин да отбележи за FAU.

ЗНАЧЕНИЕ НА АНКЕТА

Само девет отбора се появиха във всяка анкета на AP през миналия сезон и FAU е едно от 12-те училища, които са били във всичките 13 издания на Топ 25 на AP досега този сезон. Бухалите може да се покачат малко, когато новата анкета бъде публикувана в понеделник, след като № 13 Creighton, № 15 Texas Tech, № 17 Юта Стейт и № 19 Ню Мексико бяха сред отборите, които имаха загуба тази седмица.

Тълса: Домакин на Северен Тексас в сряда вечер.

Флорида Атлантик: Гостува на UAB в четвъртък вечер.