Дейвис вкарва при пауза 3 секунди преди края, давайки победа на номер 18 Южна Каролина със 70-68 над Texas A&M
AP News | 2024-02-29 | 06:08:19

COLLEGE STATION, Тексас (AP) — Закари Дейвис вкарва при пауза с три оставащи секунди, за да даде не 18 Южна Каролина победа със 70-68 над Тексас A&M в сряда вечерта.

Мийчи Джонсън получи входящ пас с оставащи по-малко от 10 секунди и подкара по алеята, преди да отблъсне Дейвис, който наклони в подреждане за лидерство. Texas A&M имаше шанс да го изпрати в продължения, но Уейд Тейлър IV се спъна и загуби топката, минавайки през половината игрище, подпечатвайки победата на Южна Каролина.

Джонсън вкара 22 точки като Южна Каролина (23-5 , 11-4 Югоизточна конференция) спечели втория си пореден мач след две поредни загуби. Дейвис завърши с 16 точки.

Тайрис Радфорд поведе Агис (15-13, 6-9) с 19 точки и 10 борби, а Тейлър добави 15 точки.

Южна Каролина водеше със седем точки, преди Агис да използва бърз удар 7-2, с пет точки от Мани Обасеки, за да намали преднината до 68-66 с малко повече от минута преди края.

Ta'lon Cooper пропусна наказателно хвърляне за Gamecocks, преди A&M да изравни на 68 при каране на Тейлър с девет секунди преди края.

Тексас A&M продължи скорошното си свободно падане, удължавайки най-лошия си сезон за сезона преминете към пет игри. Aggies не са печелили, откакто победиха тогава No. 6 Тенеси на 10 февруари.

Aggies изоставаха с 13 точки, преди да вкарат следващите 10 точки, за да намалят преднината на Gamecocks до 46-43 в средата на второто полувреме.

B.J. Мак направи едно от двете наказателни удара за Южна Каролина, но Texas A&M вкара следващите седем точки, ограничени от тройка на Соломон Уошингтън, за да поведе с 50-47 8½ минути оставащи.

The Gamecocks пропусна седем последователни изстрела и изкара повече от шест минути без гол от игра, което позволи на Texas A&M да продължи напред.

Texas A&M имаше преднина от две точки след две наказателни удара на Тейлър, преди Южна Каролина да използва 9 -0 бягане, за да поведе с 66-59 с 2 1/2 минути до края. Джонсън поведе в този участък, като взе кражба и завърши с полагане в другия край, преди да направи игра за три точки при следващото притежание.

Южна Каролина : Нещата не стават по-лесни за Gamecocks, след като избягаха с победата над Aggies. Два от последните им три мача от редовния сезон са срещу класирани опоненти.

Тексас A&M: Малко вероятно е Aggies да участват в турнира на NCAA след този разочароващ период, но силен финал на редовния сезон може да увеличи шансовете им.

Южна Каролина: Домакин № 24 Флорида в събота.

Тексас A&M: Посещение на Джорджия в събота.